Spring Honor Roll Faculty List

Written By: Teresa Martin
Email Address: Teresa.martin@jcjc.edu
Date Submitted: 2012-06-23 12:30:02

JCJC Honor Roll  Faculty List  Spring 2012

Fruitdale, AL: Samantha Diane Henderson
Homewood, AL: Phillip Wayne Azbik
Mobile, AL: Michelle Nicole Brumfield
Dunedin, FL: Whitney Leigh Smith
Hallandale, FL: Giuliano Mancini
Winder, GA: Walker Evans Stanley
Boutte, LA: Lauren Elizabeth Candies
Kenner, LA: Logan Paul Riddell
Lake Charles, LA: Brooke Lauren David
Charlotte, NC: Emily Jordan Cothern
Prairieville, LA: Dylan Michael Delaune
Amite Gloster: Alyssa Brooke Ashley.
Clarke Enterprise: Jonathan Ray Parker and Haley Brooke Smith.
Clarke Quitman: Cassie Lynn DiMauro, Julia Ann Donald, Kayla Brittany Fuller, Renekeo Lamar Davis, Alison Valerie Gatlin.
Clarke Shubuta: Cecille Alicia McCarty.
Clarke Waynesboro: Jessica Brooke Duvall
Covington Collins: Kerry Michael Easterling, Cody Lee Flowers,  Kimberly Leighann Hinton-Williamson, Fredrick Jonathan Houston, David Kent Layton, Ashley Danielle Lockhart, Rachel Kenyatta Lowe, Cammi Andre' Ana McNair, Sarah Elizabeth McNair, Allison Elizabithe Plumer, Sara Lane Scott, Amber Ashley Shows, Justin   Lamar Speed,             Tyler Ross Taormina, Janay Antoinette Watson, Kasie Leigh Yarborough, Britney Rose Young.
Covington Mt. Olive : Reggie Lee Blanks, Cory Arron Ellis, Cory Jamaal Gray, Whitney Christina Hamilton, Ross Austin Sullivan, Rusty Lee Hinton, Pearlie Ann Knight, Jacob Cole Sanford.
Covington Seminary:  Kimberly Ann Ainsworth, Kimberly Suszanne Ainsworth, Jessica Lee Blakeney, Jeremy Walter Bryant, Lucas Lee Carter, Ignacio Cerda, Danielle Taylor Crosby, Alaina Lakin Emmons, Sharon Lee Ingram, Wayne Joeseph Myshrall, Kelcee Rae Robinson, Lisa Graham Shelton, Kalee Anna Townsend, Helen Elaine VanSleet, Michael Allen Walters, Zachary Michael Warren.
Covington Sumrall:  Chynna Teresa Clark.
Desoto Horn Lake: Leslie Paige Masters.
Desoto South Haven: Haley Roxanne Kathryn Bazzell.
Forrest Brooklyn: Joshua Elliot Breland.
Forrest Hattiesburg: Kyle Albert Austin, Christa Ciara Brown, Myla J. Bivins, William   E Case, Justin Richard Chandler, Mattie Taylor Clayton, La'Toria Felecia Colquitt, Jennifer Ann Danner, Travis Montez Deloach, Ashley Elizabeth Dueitt, David Austin Franzen, Joshua Allen Fury, Jasmyne Fanee Henry, Jordan  Ray Graves, Brandy Kay Holyfield, Antonio Lamont Jones, Janet Lorraine Kent, Kenya La'Cole Lewis, Mahalia Lynn Magee, Erica      RaShawn Martin, Chanequa Charae' McGilvery, Andrew K Myers, Jacob Luke            Padgett, Krishna Dilip Patel, B Kirsten Pierce, Michael Raymond Riddell, Angela Daley Roberts, James Michael Sheasby, Heather Renee Sims, Heather Renee Stringer, Bethany Hope Sullivan, Shanjerrica Iashawn Taylor, Terri Nichole Triplett, Darah Morgan Walton, Brenay Marie Weems, Stephanie Nicole Williams.
Forrest Petal: Jennifer Rose Allen, Brooke Sheree Arnold, Alex Hali Beasley, Christian Pamela Breland, Danielle Nicole Bundy, Devin Alexandra Fisher, Misty Nicole Fogle, Jose Armando Garcia, Angela Kay Goude, Austin Matthews Harvey, Chance Gatlin Herring, Carl Maurice Kately, Channon Rene' Kitchens, Apryle Barrett Knight, Cameron Hall Kolbo, Timothy Garrot LaGrone, William Thomas Lamb, Stephanie Dawn Lembo, Kenneth Ray Levens, Joshua Lamar Lomas, Tiffany Annette Manlick, Isaac Andrew McCoy, Anthony Theodore McCullum, Tonya Bridges McCullum, John Duke McLeod, Bradley Austin Miller, Allison Signe Mooney, William Ryan Myers, Lauren Brooke O'Neal, Amanda Dawn Oliver, Nickolus Marcus Pearce, Kimberlie Faith Rawls, James Jarod Roberts, Mary Ann Rogers, Ashley Hartfield Rowell, Jerry Allen Scott, Ryan Gregory Shull, Jennifer Jo Tannehill, Samantha JoLynn Touchstone, Austin Bradely Wells, Elizabeth M West, Will Harvey Williams, Amber Emily Kay Wilson.
Forrest Purvis: Haley Alexandra Dossett.
George Lucedale: Jessica Liern Carr, Alan Michael Davidson, Victoria Alexandra Green, Lauren Elise   Ingram, Morgan Angela Jenkins, Hillary Lauren Smith, Shelby Laine Steede, Alicia Sade' Washington.
Greene Leakesville: Davin Taylor Clark, Laura Elizabeth Cooley, Ethan Wayne   Hodges, Whitney Olivia Hunt, Sydney Taylor King, Hannah Paige Thurman.
Greene Lucedale: Logan Hunter Brewer.
Greene McLain: Carrie Sharae Ferrell, Bridgett Deonna Thurston and Kendra Claire Yates.
Greene Neely: BriAnna Caylon Cook, Robert Mitchell Jenkins, Cody Walley Jordan, Brandon Allen Welford.
Greene Richton: Hannah Elizabeth Byrd, Shaunda Kaye Daniels, Tracy Lynn Finley, Polly Hanna James, Vanna Diane Johnson, Braxton Edward Odom, Timothy Kyle Walley.
Greene State Line: Trey Crager Brown.
Harrison D'Iberville: Britnee Nicole Kovacevich, Chelsea Tayler Leonard.
Harrison Gulfport: Joshua James Moran.
Harrison Long Beach: Jessica Leigh Caldarelli.
Harrison Saucier: Aundrea Chelsee Borchardt, Audrey Michelle Borchardt.
Hinds Raymond: Anna Lee Blakeney.
Jackson Ocean Springs: Khloe Ariana Folkers, Candace M Leach and Lauren Nicole Saucier.
Jackson Pascagoula: Joshua Dwayne McLeod.
Jackson Vancleave: Phillip Donovan Scott Henderson.
Jasper Bay Springs: Brandie N Dyess, James Steven Heard, Royals Coates Hinton, Brittnie Sunshine Jordan, Artasia Arkea McGlaston, Bobbie Rene McGlaston, Sherell Dominique Page, Carol Brianna Upton, Hannah Gail Windham, Morgan Whitney Windham, Rodney Devin Windham, Jameka Monek Newell.
Jasper Heidelberg: Tabitha Paige Gambrell, Nakiba Kyelia Harkless, Morgan Lindsey Lee, Le'michiana Acroyian Morgan, Ashley Faith Reeves, Ryan Casey Shedd.
Jasper Laurel: Taylor Kaitlin Graham, Shonda Victoria Mann, Emily Suzanne Miller, Parker Leann Stringer.
Jasper Louin: Meredith Elaine Jordan, Haley Maria Smith, Courtney Renee Wade, Megan Kimberly Windham.
Jasper Paulding: Jasmine Shaquavia Plummer.
Jasper Rosehill: Benjamin Amos Bishop.
Jasper Stringer: Aaron Elizabeth Herrington, Kelby Johnston King, Felica Dawn Kitchens, Maken Foster McAlpin, Laken Breanna Wood.
Jasper Vossburg: Carlos Deontay Nixon and Katie Nicole Shepard.
Jefferson Davis Bassfield: Caitlin Marie St. Pierre, Christopher Lewis Booth, Avery Ray Johnson, Brittney Nicole Walker.
Jefferson Davis Carson: Corey Randall Clark.
Jefferson Davis Prentiss: Sarah Elizabeth Bryant, Jacob Edward Griffith, Allison Leigh Jones, China Aredia Jones.
Jones Collins: Kasey Marie Bishop.
Jones   Ellisville: Sherika Wychelle Aikens, Corey Thomas  Bailey, Shea Marie Blackwell, Amanda Diane Boleware, Amanda Marie Boleware, Alexandria Nicole Boot, William Joseph Bradshaw, Monica Shay Busby, Morgan Nicole Butler, Kelsey Danyelle Cook, Mandalyn Mae Dalton, Jennifer Ann Daughtry, Gertha Marie Durr, Haley Marie Evans, Brandi Allison Field, Amy Elizabeth Firmin, Katelyn Denae Flowers, Lauren Elizabeth Flynn, Nathan Garick, Angelina Barbara Gilfeather, Jonathan Alexander Glaze, Brandy Renee Goodwin, Lorrie Elizabeth Hayes, Alexandra Marie Howe, Daphne Sheree Jackson, Gavin Wayne Knight, Jami Noelle Lewis, Carlos Lorenzo Martin, Sarah Danielle Payne, Amanda Louise Pepper, Chloe Lakayla Philbert, Anthony Glenn Pitts, Joanna Faye Pitts, Brittany  Richards, Ashton T Roney, Katelynn Cole Smith, Bethany Anne Stonefield, William Shea Sullivan, Shelby Nicole Thrash, Susan Lois Tisdale, Mistie RaShae Tolbert, Marlee Aspen Ulmer, Sommer Diane West.
Jones Laurel: Jerri Lynn Adams, Susan Sabrina Anderson, Terrence Dontae Anderson, Alexandra Elizabeth Arledge, Laura Katherine Bangar, Joy Michelle Bell, Taylor Elizabeth Blackledge, Richard Ryan Blackwell, Sheniquia Chantel Bolton, Crystal Nicole Breland, Meghan Cathleen   Breland, Nathan Kyle Brown, Samantha Brown, Cindy R Burkhalter, Crystal Lynn Busby, Jennifer Lynn Buxton, Karli Elise Byrd, Angela L Carmichael, Henry Hall Cary, William Alexander Chancellor, Aaron Matthew Cooley, Elizabeth Danielle Crider, Steven Allen Crosby, Emily Rochelle Crowe, Hayley Danielle Davidson, Kaitlin Janice Davis, Armand Maurice Deniakos, Kalli Monique Dickerson, Amanda Jean Dingman, Haley Lynn Duett, Daren Kito Ellis, Seth Daniel English, Evan Micheal Gieger, Sophronia Beatrice Handy, Meacham A Harlow,   Natalie Nannette Harris, Charles Phillip Hegwood, Jill Danielle Hickmon, Jamie Brooke            Hinton, Heather Dawn Noel Hochstatter, Bret Daniel Holifield, Tori Paige Holifield, Shannon M'Lee Holloway, Bridget Michelle   Hosey, Jerrod Weston Jones, Lindsay Olivia Jones, Amanda Lea Kelley, Jeffrey M Lee, Harlee Sue Letts, Shayla T Lewis, Allen David Lightsey, Olivia Joslin Loper, Anna Christine Love, Erica Kay Lowe, Adam Christopher Martin, Gladys Loren Martin, Jamie Rebecca Maxey, Channing Colby McCarty, Heather Nicole McLain, Jamaal Quartez McMillan, Katlin Haden McRainey, Shannon Danielle Meadows, Albert Millsap, James Lavelle Nichols, Nicholas Parker Pappas, Jeremy Curtis Parker, Antwain D Perkins, Vito Patrick Perna, William Blake Phillips, Kristin Layne Powell, Krista Marie Pryor, Elisha Nicole Ray, Heather Marie Ray, Daniel Perry Reynolds, William Channing Ricketson, Kaitlyn Alyse Riggle, Samantha Rae Sasser, Tajanna Zaleah Satcher, Karla Jo Sellers, Kayla Renee Shelby, David Lee Sheppard, Kaitlyn Denise Smith, Kaleb Delton   Smith, Suzzanna Sharmaine Stevens, James C Stewart, James Patrick Stewart, Halee Elizabeth Taylor, Katelyn Jade Taylor, Sarah L Wade, Jessica Raye Walters, Takella Sharnice Washington, William Caleb Weems, Emily Taylor Welborn, Justin James White, Matthew Anthony Windham , Jordan Kaylee Wright.
Jones Moselle : Sherry Lynn Amacker, Lee Anna Bailey, Katelyn Paige Grice, Aurthur Thomas Dansby, Michael Dwayne Hightower, Lauren Winters Hohn, Kayla Marie   Lack, Stacy Leanne Murrell, Janet Lynn Myrick, Derek Michael Patterson, Vickie Lynn Pickering, Joseph Zachery Robinson, Steven Joseph Silvia.
Jones Ovett: Matthew Dillon Allen,  Brooke Jenna Blackwell, Jessica Leigh Dewitt, Haylee Rose Holliman, Zachary Tyler Walters, Rita Diann West.
Jones Richton: Rachel Sherie Burnett.
Jones Sandersville: Heather Lorraine Whisenhant.
Jones Seminary: William Nathaniel Ball, Ariel Alexandra Blackwell, Britney Boleware, Krystle Suzanne  Lambert.
Jones Soso: Brandon Alexander Barnes, Anthony James Beech, Angela Ward Bynum, Samantha Ann Harris, Rachel Victoria Jefcoat, Elizabeth Rae Knight, David Anthony Rainey.
Jones Taylorsville: Tiffany Danyale Barnes.
Jones Waynesboro: Wanda F Pitts.
Lafayette Oxford: Shanquita Shampaine Jones.
Lamar Hattiesburg: Dylan Shane Anglin, Lynn Elizabeth Arnold, Phillip Mark Baylis, Michael Mckeil Brewton, Ashley Lauren Cox, Melanie Elizabeth Foreman, Lindsey Michelle Lee, Tanner Graham Morris, Julia Meredith Evans Olson, Amber Nichole Overstreet, Latifa Ophella Owens, Meredith Hale Pigg, Kirsten Alexandria Raimey, Charles Henry Sentell, Destiny TeAndra Steele, Kenneth Bowen Terrill, Katherine Naomi Young.
Lamar Lumberton: Lauren Ashley Carpenter, Sharnay Myckelle Mills and Miranda Lauren Rawls.
Lamar  Purvis: Shakita N Bass, Heather Dawn Byall, Tonya Renae Clark, Andrea Falon Dickinson, Sharyn C Fischer, Christopher Paul Pitts, Paige Nicole Powell, Teana Danyel Pruitt, Mary Ana Robinson.
Lamar Sumrall: Jennifer Carol Buckley, Adam Brooks Butler, Britnie Louise Foster, Katie Virginia Grantham, Jared Anthony Idom, Brittany Michelle Patterson, Nathaniel Jordan Smith, Tabitha Dorcas Ward.
Lauderdale Chunky: Joshua Glenn Brown.
Lauderdale Marion: Noah David Smith, Charles Dillon Boatner, Sandra Lindsey Pope,       Kaitlin Elizabeth Smith, Stanley Mitchell Taylor, Bethany Paige Volking.
Lawrence Silver Creek: Logan John Berard and Rikki Suzanne Ellis.
Leake Carthage: Bobby Harlen Sikes.
Madison Madison: Brittney Nicole McBrain and Chelsea Elisabeth Wooten.
Madison Ridgeland: Jarrett Jarod Jenkins.
Marion Columbia: Heather Nicole Broom, Kandace Marie Davis, Abigail Simms Gray, Markia J'Nisha Magee, Aundrea Sharee Morgan.
Newton Little Rock: Amanda Leigh Posey.
Pearl River Lumberton:Paige Velora Pritchard.
Pearl River Picayune: Brandon Kelly Lee.
Pearl River Poplarville: Cornelius Richardbey.
Perry Beaumont: Amanda Nicole Daughdrill, Haley Danielle Fairley, Clinton Nathaniel Lott, Thomas Zachary Thibodeaux.
Perry New Augusta: Mario Bolton.
Perry Petal: Logan-David Garner Goodin, Camela Lynn Howard, Christopher Brandon Sanford.
Perry Richton: Justin Cody Buckalew, Katelyn Marie Harvison, Qualece ShaRose Lymon, Tiffany Sharlene Odom, Katherine Colleen Pittman, Ashly Nicole Smith, Devon Reed Woods.
Pike McComb: Welton Wardell.
Prentiss Booneville: Tyler Andrew Johnson.
Rankin Brandon:  Richard Allen Raines.
Rankin Florence: Chandler Hollis Fyke, Wiley Coleman Hardwick, Logan Cole   Martin.
Rankin Mendenhall: Latara Deangel Gibson.
Rankin Pearl: Alecia Sharay Autman, Christian Tyler Burton, James Caleb Faulkner, Adrianna   La'Shea Henson, Daniel Ray Wilson.
Rankin Pelahatchie: Danielle Boswell Boyd and Jeremy Lee Cross.
Rankin Richland: Aaron Michael James and Ashley Danielle Jenkins.
Simpson Magee: Rebecca Suzanne Harrison and Kyle Lance Munn.
Simpson Mendenhall: Joshua Elliott Walker.
Smith Louin: Latisha Lynn Hamilton.
Smith Magee: Michaela Marcette Allen.
Smith Mize: Heather Nichole Cannon, Melissa Marie Toney, Karla Denise Tuggle.
Smith Mt. Olive: Ashley Elizabeth Ross.
Smith Raleigh: John Christian Barr, Priscilla Bender, Priszilla Bender, Casey Allen Bowen, Jared Davie Westbrook.
Smith Taylorsville: Katie Lane Atwood, Christen Reed Ivey, Minnie J Keyes, Pilar De'Chasity Keyes, AndreaNovenia Norris, Taylor Michelle Parker, Jordan Michele Sanford.
Wayne Waynesboro: Robert Marquell Davis, Garrett Heath McLaughlin, Jalyn Marie Nicholson, Holly Marie   
Norsworthy.
Wilkinson Woodville: Hayden S Whetstone.
Walthall Sandy Hook: Joshua Ray Stogner.
Warren Vicksburg: Chance Scott Ragsdale and Leigh Ann Roberts.
Wayne Buckatunna: Maggie Catherine Callicott, Arianne Sharay Everett, Timothy James Sullivan, Vivian Sue Wayne.
Wayne Clara: Whitney Jalyn Beard.
Wayne Laurel: Tyler Matthew Martin.
Wayne Richton: Devin William Brewer, Cindy Cheslene Henderson, Meagen Brianna Tucker.
Wayne State Line: Berrett Kolby Saxton Odom.
Wayne Waynesboro: Slade Gabriel Barnett, Holly Lauren Bedwell, Randy Joseph Busby, Miriam Nicole Clanton, Megan Michelle Cook, Meagan Leigh Cran, Nathaniel Bryce Cran, Dalton Edward Davis, Lauren Elizabeth Dunn, Collin Matthew Freeman, Carrie Delores Jones, Brooks Francis Little, Pamela Marie Lucovich, Katelyn Elizabeth Malone, Barett Andrews Mashburn, Brittany Shydae McCann, Madison Breanna McCarty, Rakeshia Lyniece McDougle, DeAlex Demonqual Paicely, Colton Glenn Sharkey, Lutrisha Genay Williamson.
Wilkinson Woodville: Laurel Madison Bennett.
Winston Louisville: Courtney Marie Nunn.
Yazoo Yazoo City: Jamiah Dannette Alexander.

 

More News