Spring Honor Roll Dean's List

Written By: Teresa Martin
Email Address: teresa.martin@jcjc.edu
Date Submitted: 2012-06-15 08:24:16

JCJC Honor Roll  Dean’s List  Spring 2012

Auburndale, FL: Josey Marie Brown.

Fort Wayne, IN: Ashlee Marie Hockenberry.

Gray, GA: Walker Wyatt Perkins.

Moica Sweden: Gustav Emil Gunnar Kviele.

Pinson, AL: Kasey Nicole McKinney.

Adams Natchez: Ashley Marie Moffett, Abby Rene Wickham.

Amite  Liberty: Telvin Marquis Holmes.

Clarke Enterprise: Heather Nichole  Embrey, Jeremy Allen Kidd.

Clarke  Meridian: Bo Mikel Bilello.

Clarke Quitman: Ernest Tyler Burgess, Audrey Ann O'Neil, Joshua MacRae Smith.

Clarke Shubuta: Jayco Aaron Reynolds.

Covington Collins: Kenneth Jay Aultman, Olivia Lea Brown, Pepsi Nicole Brown, Whitney Nicole Dungan,             Katie Ann Everett, Trenity Bliss Hanegan, Christina Gayle Jansen,  Amiee  Cheryre Knight,

Kimberly Elizabeth Lott, Hagan L McPhail,  Treva Nicole Mooney, Joni Leigh Roberts,

           Amy Jolynn Yates.

Covington Seminary: Diana Cristina Bergant, Trenton Bryant Duckworth, Brandi Lynn Tisdale.

Covington Sumrall: Courtney Danielle Cooper, Valerie Nicole Stafford.

Forrest Brooklyn: Jennifer Nicole Aust, Brandon Dean Breazeale, Cory Alan Cooley.

Forrest Hattiesburg: Ashley Shanice Longino, Andrea Marie Alex, Marty Jacob Brock, Bennett Stevens Burris,

Cherish Lashay  Ducksworth, Russell Douglas Fairchild, Annie Baleria Gordon,    Morgan Leslie Hardy, Raneshia Shada Harris, Mary Farrish Hartfield,William Cliff Heaton, Kara Rudell Leffler, Haley Rene' Martin,  Heather Michelle Martin, Nohemi Martinez, Margaret Elizabeth McArthur, Shantreal Trenise McCray, Ashley Nicole Nelms, Larry Darnell Randle, Elizabeth Rae Sanders, Timothy Stephen Seales,

            Karen Lynn Swartz, Louis Andrew Thomas, Evan Tyler Walker.

Forrest Petal: Brittanie Karen Bennett, Heather Nicole Brown, Katherine Jobeth Byrd, Princess Keria Greer, Kimberly Claire Lightsey, Virginia Devin Little, Maylisa Ann Smith, Cody Lee Cedotal, Misty Ann Davis, Hillery Marie Dunaway, Kaitlin Suzanne Fell, Esmeralda Gordillo, Brittany Nicole Herrin, Justin Ray Hill, Christopher Ray Keys, Luke Matthew Lowery, Kevin James Mahalak, Kimberly Elaine Maliden,  Kollin Ryne Napier, Angela S Pearson, Tara Danielle Pickett, Keri Ann Redmond, Amanda Jane Shoemake, James Everette Shoemake, Kayla Danielle Sims, Tiffany Michelle Smith, Shelby Elizabeth Watkins, Joshua       J Wolf.

Greene Leakesville: Jordan Leigh Barfield, Shelby Nicole  Barfield, Melinda Belle Brownlee, Tori Octavia Hobby, Shambreea Marsha Pierce.

Greene McLain: Cameron Reshad Mcleod.

Greene Neely: Brittany Danielle Bounds, Shaynna Nicole Breland, Wesley Donovan Freeman, Heather Christina            Norris, Taylor  Marie   Pierce.

Greene Richton: Holly Anna Walley.

Hancock Bay St Louis: Sam Parker Breeden.

Harrison Biloxi: Steven Tyler Jarrett.

Harrison Gulfport: Kayla Duran Dyar.

Jefferson Davis Carson: Presley Lauren Dyess.

Jackson Gautier: Brandy Catherine Freeman.

Jackson Pascagoula: Zachery Tyler  Allen.

Jasper Bay Springs: Diana Lee Barnes, Terra L Bryant, Lakisha Renae Ducksworth, Thomas Edward Mackinaw, Kaci Latoya McCurdy, Thomas Jack McMullan, Rachel Lynn Miller, Penny McDonald Ramshur.

Jasper Heidelberg: Carley Michelle  Green,  Lakesha Lanay Moffett, Bobbie Linda Thomas, Catherine Waters.

Jasper Hickory: Lauren Madison Hamrick.

Jasper Louin: Collin  Mark    McGill.

Jasper Stringer: Nathan Weston Stringer.

Jefferson Davis New Hebron: Jay T Slater.

Jefferson Davis Prentiss: Morgan David Berry, Anthony Cort Newsom.

Jones Ellisville: Shelia Diane Barron, Haley LeAnne Beasley, Hannah Michelle Boot, Kimberly   Anne Bradley, Tonya  Branch Campbell, Megean Elaine Grayson, Scott Drayton Carter, Vincent  Maner  Causey, Daniel Lee Cook, Amanda Lee Decosta, Brittanie Aurella Edmond, Johna  D Ellzey, Zachary Thomas Frank, Jonathan D'Wayne Haley, Mary Elizabeth Hamil, Tameka Lakeisha Hill, Hannah   Rose Hodges, Kira Lea Jennings, Chrystal Colyn Jones, Jessica Marie Karns, Jamie  Lyn Keyes, Meredith Fayth Moseley, Karley Breanna Faye  Parker, Rease Andrew Patrick, Angela Joyce  Phillips, Wendy A Pierce, Joshua Hugh Sasser, Chance Dustin Sims, Kendal  Ann Smith, Cheryl Ann Stringer, Kay'ce Delk Williams, Matthew Daniel Williams.

Jones Heidelberg: Nigel S Nickey.

Jones Laurel: Joshua Earl Agee, Samantha Markeshia Arrington, Lewis Steel Bateman,             Michelle Speed Blancett, Roxanne N Breland, Christopher Alexander Bryant, Eric Nicholas Cerra, Zachary Allen Chamblee, Lakin Sellers Cooley, Meagan Elizabeth Cooley, Elantra Darle Dean, Michael Clay Dean, Caitlyn Michelle Freeman, Christopher Felandrious Harris, Amanda Aileen Haycraft, Adriane Elaine Helton, Savannah Kaye Hobgood, Malichi Zane Holifield, Seth Webster Houston, Kasey Condelle Ingram,  Hollie Kristin Jefcoat, Laurel Elizabeth Johnson, Gladis Snow Jones, Charles Edward Kervin, Cynthia A Keys, Dexter Nicholas King, Camisha Plashette Knighton, Alisha Christine Maxcey, Kathryn Leigh May, Taylor R May, Joseph Heath McDonald, Tonya Kathleen McGee, Latesha Teresh McGruder, Megan Ilo Morgan, Elisha  Taylor  Morris, Jennee Allise  Nelson, Michael Lee Nelson, Tamara Erin O'Leary, Menika Nicole Parish, James Caleb Powell,    Thomas Henry Ranshaw, William Tyler Rawls, Ralph Ray Rowell, Adriann Reid Shoemake, Meaghan Danielle Simmons, Aaron Christian Smith, Nealy Elizabeth Smith, Dannya Mikell Spradley, Amanda Kay Stevens, Amber Hope Stricklin, Megan Nicole Terry, Adrian Danielle Toombs, Nathan Vincent Trest , Barry Micah Tucker, Jessica Lee Upton, Joseph Alan Vento, Laura Ellen Vinzant, Alicia Rena Walker, Joshua    Andrew Walters, Kaylyn Aaren Walters, Jacob Andrew Weaver, Troy Alexander Weekley, Tyler Victoria West, James Ashton Williams,   Samuel            C Windham.

Jones   Moselle: Sandra Denise Delk, Tiffany Rose Hayes, Marcus Daniel Nobles, Anna Dolores Patterson,             Kelly Leann Russ, Leslie Nicole Windham.

Jones Ovett: Alicia M McCurley, Angela M Haigler , Corey Alan Hickson, Joe Garner McIntosh.

Jones Richton: Chanda Joanne Palmer.

Jones Sandersville: Spencer  Ray Archer.

Jones Seminary: Kayla Leigh Ford.

Jones Soso: Ashley Denise Barlow, Taylor LeAnn Corley, Doyle Eidson Kenton, Allen Graves Cody,

William Andrew Grave, Catherine Elizabeth Louise Hinton, Jordan Lee Koechner, Christina Marie Nixon, Shayla LeAnne Phillips, Kaylee Elizabeth Pitts.

Jones Taylorsville: Patience  Irene Coats, Shawn C Jones, Kristie  Elaine  Reddoch.

Lamar Hattiesburg: Steven Scott Archer, Jonathan Lucian Garner, Jasmine Shaniece Griffith, Ann Marie Kahler, Sarah Louise O'Quinn, Krista Nicole Smith,   James Clyde Souter, Santana Alexandria Whatley.

Lamar Hattiesburg: Christopher Michael Barnes, Matthew Demond Campbell, Sarah Katherine Folkes, Kimberly Cheree' Fountain, Kristin Grace George, Kade Cooper Hamilton, Ashley Rae Logan, Jourdan Elizabeth Mills, Mary Katherine Oglesbee, Thomas Brent Pace, Raven Marie Patterson, Sara Leeann Slade, Sarah Layne Turner.

Lamar Lumberton: Robyn Loraine Rheams.

Lamar Purvis: Ethan Taylor Goggans and Krzysztof Christopher  Kowalczyk.

Lamar Sumrall: Tiffanie Eden Broome, Kevin Jeffery Davis, Jamie Beth Dunaway, Michael Maitland Flexter,            Robert Wayne Lawrence, Sarah Elizabeth McGrew, Joshua Everette Munn.

Lauderdale Collinsville: Marcus Scott Cooksey.

Lawrence Monticello: Austin Baker Davis.

Leake  Walnut Grove: Ashley Elizabeth Burnet.

Lincoln Wesson: Kyeshia Rosie Smith.

Madison Ridgeland: Michael Tate Ratcliff and Merideth Clarie Walker.

Marion Columbia: Steven Brent Andrus, Angelica Shonice Barnes, Jon Richmond Bullock, Kendall Wayne Haddox, Cherry Murray, Randa Kaye Tolar.

Marion Foxworth: DePaul Unoski Foxworth.

Neshoba Philadelphia: Laurel Alyssa Burnett.

Newton Hickory: Brooke N Armstrong.

Newton Little Rock: Lora Michelle  Sessions.

Perry  Beaumont: Kenya Shaunte Bolton and Lindsey Crystal Nelson.

Perry New Augusta: Howard Cortez Smith.

Perry Petal: Ashley Nicole Hinton and Stephen Britt McArthur.

Perry Richton: Brian Andrew Buckalew, Allison Rae Busby, Ashley E Busby, Julia Traci Dement, Marli Brooke Malone, James Micah Mills, Paul David Walley.

Pike Magnolia: Ra'Shanda Yvonne Tate.

Rankin Brandon: Cayce Moran Alman and Addie Nicole Brooks.

Rankin Florence: Andrew Martin Baggett and Heather Lauren Eady.

Rankin Pelahatchie: Ashlea  Lynne  Sledge.

Scott Forest: Brandon Michael Traxler.

Scott Morton: Kirstyn Lorraine Lingle.

Simpson Florence: Morgan Elise Berry.

Simpson Magee: Jamie Michelle Brinson and Johnathan Mark Yates.

Simpson Mendenhall: Chasity Nichole Barr, Samantha Joyce Grantham,   Brook Leann Ponder,  Adrienne Tatyanna Rankin.

Simpson Mt. Olive: William Lee Waters.

Simpson New-Hebron: Kacy Ashlyn Welch.

Smith Louin: Shatara Michea Page and Madison Jordan Smith.

Smith  Magee: Thomas Dalton Craft and Dana Victoria Mathis.

Smith  Mize: Elizabeth Cori Allen, Rachel Candice Bass, Keri Lauren Byrd, Michael Holden Meadows.

Smith  Raleigh: Brittany Nichole Daniel, Brandon Raven Reid, Nannie Pauline Cumberland.

Smith  Taylorsville: Necole D Autry, Cambrie Devin Bankston, Ajinah  Jacquiece Blount, Kayla Elice Moss, Krystal Michelle Sharpley.

Walthall Tylertown:  Sarah Allegra Albarado.

Warren Vicksburg: Savannah Carter Horton.

Washington McIntosh: Heather LeAnn Rivers.

Wayne Buckatunna: Victoria Danielle Williams.

Wayne State Line: Dora R Coaker, Jeremy  Ray Lassiter, Victoria Lorraine Gardner.

Wayne Waynesboro: Stephanie Nicole Anderson, Madison Carol Doby, Kelli Elizabeth Durr, Garrett  Ellison Reynolds, Austin Kody Bunch, Robert E Cason, Bracy Alexander Clark, John Reynolds Clark, Megan Samantha Cooley, Samuel Scott Freeman, Trevor Alec Gray, Memory Suzanne Hatcher, Shelby   M Heathcock, Akeya Tonshe' Kittler, Lemley Paige Law, Russell Aaron Lofton, Latasia Shontell McCann, Hubert Lee McDougle, Lindsey Dawn Murray, Kyla Renae Waller-Dearman.

Winston Louisville:Willie Howard Hickman.

Yazoo Benton: Hayden Dixon White.

 Yazoo Yazoo City: Daniel Perry Pierce.


 

More News