JCJC President's List Honor Roll

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2016-06-01 08:27:42

JCJC Honor Roll  President’s List    Spring 2016
 
Clarke Enterprise: Miranda Kaye Espey.
Clarke Quitman: Hannah Elizabeth Hampton.
Clarke Shubuta: Sabina Dansby Edwards and Andrew Johnny Fendley.
Covington Collins: Justin James Aultman, Mitchell Sims Cook, Tristan Schrader Coulter, Victoria Morgan Hosey, Arianna Faith Kitchens, Amber Marie Little, Alexis  Megan Sasser and Patrick Wayne White.
Covington Mount Olive: Taylor Ann Busby, Denzel Xavier Edwards, Tyler Calvin Kennedy and Anthony Michael Hinton.
Covington Seminary: Brittany Nicole Byrd, Sarah Caroline Ferris and Wendell Shane Riels.
Covington Sumrall: Haley Alana McLaurin.
Forrest Hattiesburg: Madalyn McNeel Beckham, Faris Latrice Brown, Carli Lee Bryant, Carolyn Kay Bullock, Kenya Latrece Culpepper, Kinley Elese Davis, Joshua Aaron Goldman, Alexis Nicole LaNeve, Kia Deshae Pruitt, Robin Batte Reeves, Natalie Beth Seales, Caroline Elizabeth Smith and Michael Taylor Webb.
Forrest Petal: Connor Joseph Chancellor, Meagan Katherine Clatworthy, Bradford Jacob Crosby, Tara Leigh Hancock, Seairra L Hayes, Karen Anne Kennedy, Clint Owen Lee, Briana Joy Lewis, Justin Ross Lingle, Hanah  Rhian Lott, Carrie Nichole Lucas, Clayton Taylor Mikell, Makenzie Jo Nagy, George Washington Nicholson, Janekia Shawntarious Peters, Kaleigh Riann Powell, Jenna Marie Sewell and David Anthony Williams.
George Lucedale: Haley Cherylle Merritt.
Greene Leakesville: Kara Elizabeth  Bailey, Aaron  Brett Pugh and Joseph Michael Storment.
Greene Lucedale: Kody Paul Davis.
Greene McLain: Blake A Moody and Robert James Rhodes.
Greene Neely: Malcolm Conner McLendon.
Greene Richton: Jacob Randall Finley, Shelby Lynn Freeman, Cady Layne Howard, Huston Alexander Kittrell, Andrew Keith Roberts and Kristen Elizabeth Templeton.
Greene State Line: Dalton Blake Kittrell, Yamesa Michelle McCurtis and Jamie Ray Parnell.
Hancock Diamondhead: Jared Layton Lal.
Hancock Waveland: Erubiel Alejandro Sandoval Araiza.
Harrison Long Beach: Samantha Lynn Dean.
Harrison Saucier: Hannah J Walker.
Hinds Jackson: Toni Vontrell Leverette.
Jackson Gautier: Taylor Aaron Bynum.
Jasper Heidelberg: Kenneth Ray Morgan and Charles Kristian Stauffer.
Jasper Laurel: Mandy Ellise Hester.
Jasper Louin: Jacquelyn Sarah Jones and Ashley Nichole McDonald.
Jasper Stringer: Haylee Alexandria  Windham.
Jefferson Davis New Hebron: Brianne Lyn Kelly.
Jefferson Davis Prentiss: James Charles Fuller and Mary LeAnne Griffith.
Jones Ellisville: Lea Valeree  Adlaon Abao, Edwin Van Alford, Brittany Leigh Benoit, Natalie Nicole Buckley, Laura Leigh Butler, Bridgett Nicole Cooley, Sherry  Shaffer Farmer, Jonathan Ryan Fennell, Breanna Lynn Flanigan, Sarah Jessica Hinton, Thomas Kirk  Johnson, Karly Lane Jones, Gavin Wayne Knight, Morgan Olivia Lewis, Kaylee Alyssa Parker, Cody Lane Robertson, Austin Harold Rowzee, William Cody Sanderson, Clinton Thomas Sasser, Alyssa Jade Sumrall, Jordan Marie Touchstone and Hans Derek Van Houten.
Jones Hattiesburg: Abby Rebecca Cascio and Katelyn Angela Stone.
Jones Laurel: Emily Kranz Bedwell, Susan  Lynn Blackwell, Cheyanne Marie Boyd, James Nathaniel Breland, Jeremy Bryce Bynum, Benjamin Paul Council, Callie Lynn  Crosby, Lauren Millicent Farragut, Sarah Elizabeth Gregory, Brayden Alexander Hodge, Tamara Kali Hullings, Gabrielle Elizabeth Jones, Christopher Gayle LaPan, Donaldo Vicente Martinez, Lacey Michelle McLain, Shannon C Miller, Hodarius Le Von Morgan, Cody Ryan Patrick, Jamie Renea Smith, Susan L. Sturdivant, Brittany Nicole Walters, Leslie Jeanine Weaver, Taylor Pyeatt White and Benjamin Caleb Wilson.
Jones Moselle: Thomas Lee Bryant, Randy W Duhon, Christopher Andrew James and Shelby Nicole Reed.
Jones Ovett: Austin Edward Flynt, Steven Tyler Lirette and Brianna Hope Woodward.
Jones Sandersville: Jacqueline Elizabeth Holifield.
Jones Seminary: Jason Thomas Gunnell.
Jones Soso: Ethan Garret Davis, Kasey Joy Gavin, Geoffrey Charles Grayson, Ashley Nicole Hite, Kaitlyn Danielle Hite and Joshua Laz Newcomb.
Lamar Hattiesburg: Latosha Michelle Bass, Elijah  Grant Cummins, Sylvia Dawn Flowers, Lindsey Allison Garrity, Joseph Anderson Hollomon, Zane Robert Jarvis, Katilyn Nicole Jones, Cade David Lott, Shreyaben Dilip Patel, Joseph James Patterson, Tanner Scott Shutze and Leia Claire Swilley.
Lamar Lumberton: Katlyn Marie Wennette Barrett and Kelsey Grace Hannaford.
Lamar Purvis: Kelsey Elaine Addison and Jenna Allyn Hauk.
Lamar Sumrall: Rivers Leighann Applewhite, Stephen Heath Benson, Lisa Montia Brock, Nicholas Mack Davis, Lake Pressely Grant, Sheri Denise Lowery and Ann Marie Norris.
Lauderdale Collinsville: Brittany Ellen Hedgpeth.
Lawrence Monticello: Joanna Leigh Espy and Anthony Duke Tanksley.
Lawrence Oak Vale: Nidasha Leeann Baker.
Leake  Carthage: Jeremiah Donavan Tindol.
Lee Saltillo: Anna Claire Price.
Lowndes Columbus: Abigail Camille Wilson.
Marion Columbia: Rachel Marie Shinn.
Marion Kokomo: Danita Daichon Stevenson.
Oktibbeha Starkville: Thedford James Hollis.
Pearl River Poplarville: Kristina Nicole Pertuit.
Perry Beaumont: Wesley Clayton Lott.
Perry New Augusta: Stephanie Lynn Hill.
Perry Richton: David Brandon Breland, Janson Scott Conway, Christopher Cameron Dunn and Makayla Jordan Waites.
Rankin Brandon: Madison Renee Frazier and Shelton Mackenzie Wallace.
Rankin Florence: Joshua Phillip Hester and Thomas Luke  Sims.
Rankin Pearl: Katelyn Renee Files.
Simpson Magee: Ashley Brooke Williamson.
Simpson Mendenhall: William Aeron Jones, Tarena Michelle Marshall and Abigail Marie Sullivan.
Smith Bay Springs: Samantha Alese Dupree, Madison Taylor Matthews and Thomas Jack McMullan.
Smith Mize: Destiny Lynn Hux, Christina Laverne Lewis, Joseph Paskell Speir and Amanda Kay Turnage.
Smith Raleigh: Mitchell Ryan Tadlock and Bethany Lynn Vanderford.
Smith Taylorsville: Joseph Cade Atwood, Ashleigh Marie Blakeney, Meagan Phillips and Amber Nicole White.
Stone Perkinston: Traci Andrae Monroe.
Warren Vicksburg: Virginia-leigh Donohue.
Wayne Buckatunna: Derek Michael Manning.
Wayne Shubuta: Dylan Trent Loper.
Wayne State Line: Jermeneshia Kin'yatta Jordan.
Wayne Waynesboro: Megan Kathleen Boyles, Rhonda Karen Brown, Jerry Hunter Bunch, Logan Skylar Holyfield, Alexis Camille Johnston, Akeya Tonshe' Kittler, Brooks Francis Little, Jordynne Alexis Rose McCarty, Candace Jaquisha Rena McGay, Misty Nichole Mills, Stephanie  Alise Myers, Michael Cade Owen, Dallas Paige Sanderson, Savannah Leeann Sharkey, Jeri Renee' Singley, Katherine Colleen Singley, China Louise   Traylor and Lindsey Claire Walker.
 

 

More News