JCJC Dean's List Honor Roll

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2016-06-01 08:24:49

JCJC Honor Roll       Dean’s List   Spring 2016
                                   
Chatom, Alabama: Madeline Joanna Everett.
Satsuma, Alabama: Courtney Helen Parker.
Ellenwood, Georgia: Kanisha Renae Tharpe.
Abbeville, Louisiana: Ashailee Renee Brailey.
Amite, Louisiana: Dylan Daniel Dover.
Denham Springs, Louisiana: Amanda Marie Holliday.
Franklin, Louisiana: Kaitlyn Amber Kennedy.
Houston, Texas: Scott Tyler  Jarvis.
 
Alcorn Corinth: Reshma Rani Williams.
Clarke Enterprise: Breanna Leigh Cunningham.
Clarke Quitman: William Brandon Kennedy, April Kristine Lawson and Joshua DaShawn Robinson.
Clarke Shubuta: Trey Tajarius Gilliam and Careh Abagail Ishee.
Clarke Stonewall: Bethany Paige Rivers.
Covington Collins: Reagan Gerald Arnold, Amber Makenzie Aycock, Dillon Wade Chain, Fat    Massengale Eiland, Yasmine Sha'neca Fairley, Dustin Shane Hammond, Karlie Blake Hart, Blake Dell Lightsey, Suzanna Marie Salinas, Kathryn Rae  Taylor, Karla Ann Wilson, Kaitlyn Jasmine Windham and Erica Dianne Wylie.
Covington Mt. Olive: Jacqueline Nicole Grantham, Jessie Jameel Hills, Hannah Victoria   Love, Joel Brian McBeth and Kenneth Dean Niles.       
Covington Seminary: Jarred Clint Ashley, Rachel Suzanne Boling, Joshua Daniel Booker, Allysia LeAnn Broome, Jessica Renee Carter, Hannah M Dutton, Cameron Charles Harvey, Amanda Nicole McKenzie, Justin Tyler Mitchell, Kala Shontai Owens, Felicia Evelynn         Seger and Shannon Thomas Wheat.
Covington Taylorsville: Briana La'shaun Barnesm and John David Blackwell.
Forrest Brooklyn: John Wesley Aust and Devin Clay Vete.
Forrest Carriere: Mallori Lynn Rodrigue.
Forrest Hattiesburg: Noah Lance Billingsley, Meagan Leanne Blackwell, Jacob Matthew Blesse, Alicia Edell Brooks, Mary Cathryne Crutchfield, Zachary Blaise Eubanks, Blythe Leighton Griffin, Katrina Evon Harrison, Chelsey Lyn Jones, India Selena Kohli, William Robert Lowery, David  Joseph Mapp, Michael Jason   McCool, Erica Lynn Murphy, Sebastian Tyler Nelson, Matthew  James O'Quinn, Corri Lynn Odom, Adam Lee Rigney, Kelly Ann Snyder, Natalie Carrie Sullivan, Stephanie Anne Traweek and Hunter Russell Zion.
Forrest Lumberton: Miranda Keri Taylor.
Forrest Petal: Shelia  Marie Bender, Jared Evan Bennett, Katelynn Renee' Brock, Stephanie Nicole Collier, Jeffrey Michael Creel, Payton Channing Culpepper, Trystan Tyler Hancock, Graceanna J Hickman, David Landell Holmes Jr., Hayle Raegn Lott, Christandre Chardette McCaskill, Kevin Ray Parkin, Mollie Kathryn Pitts, Louis Charles Powell, Kendrick Darshawn Robinson, Jade Danielle Rodgers, Amanda Ortego Rowley, Madeline Claire Sheller, Kayla Cheree Sledge, Brittany Victoria Thomas, May Lia Tran, Shane Franklin Tyson and Joshua Tate Weatherford.
George Lucedale: Devin Nelson Boothe, Joni Marie Creel, Alyssa Victoria Megan Hopkins, Alexis Michelle Horton and Jerrica Brooke Miller.
Greene Leakesville: Emily Reve' Batley, Ashley Marie Strickland and Kayla Joann Williams.
Greene Lucedale: Tristan Eugene Blankinchip, April Vanessa Pierce and Allison Raleigh Williams.
Greene McLain: John Sampy Holland.
Greene Richton: Jennifer Rose Byrd, Jacob Andrew Henderson, Jonathan Marshall Henderson, Lonnie Ashton James, Samuel Luke Mills, Regan Ashley Nicholson and Leoma Carnelius  Stallworth.
Grenada  Grenada: Kendra Shamera Lee.
Hancock Bay St. Louis: Morgan Alexandra Kowalski.
Hancock Kiln: Brina  Ashley Breaux.
Harrison Biloxi: Rachel Amanda Hayes, Sabrina Jean Sagers and Zachary Alexander Torricelli.
Harrison Gulfport: Grace Alexandra Carter, Jordan Alexander Jones and Alexander Wayne Leathers.
Harrison Long Beach: Melody Alexa Howard.
Harrison Saucier: Kirstin Briana Woods.
Hinds Jackson: Tatyana Danae Lofton and Chase Tyler Pennington.
Hinds Terry: Chancee Lynn  Davis.
Jackson Moss Point: Shelby Lawson Nelson.
Jackson Pascagoula: Catherine Elizabeth Locklear.
Jasper Bay Springs: Julie Elizabeth  Fail, Logan Kyndall James, Bryan Cody Marcum, Autumn Rivers Mattox, Fallon Rebekah Sims, James Caleb Upton and Bailey Diane White.
Jasper Heidelberg: Jasmine Denae Goins, Bailey Christian Nichols, Kendra Nicole Russell, Sean Boyd  Smith and Le'kilo Montreon White.
Jasper Laurel : Donica Lynn Graham, Nathan Alexander Riley and Olivia Suzanne Russell.
Jasper Louin: Matthew Tyler Butler, Ricardo Ja'Roy De'nario Jones, Tristan Brian Thornton and Thomas Lewis Tullos.
Jasper Paulding: Keandrea Shenay Hare and Melanie D'anne Trotter.
Jasper Raleigh: Robia Sherae Bobbett and Rebekah LeAnne Sullivan.
Jasper Stringer: Reagan James Holifield, Austin Reid King, Jessie Mason Simmons, Ashley Caselle Valentine and Jaime Nicole Wade.
Jasper Vossburg: Morgan Lindsey Holifield.
Jefferson Davis Bassfield: Caitlin Marie St. Pierre.
Jefferson Davis Prentiss: Carrie Nicole Broome, Jasmine Shaquilla Price and Tyler Chadwick Shivers.
Jones Ellisville: Abbey Dale  Adams, Zachary Austin Biglane, Hunter Lamar Carpenter, Dustin Kelby Coats, Hannah Grace Ewing, Dylan Milton Finch, Christen Nicole Ford, Leighton Nicole Griffin, Zachary Blake Harrison, Cayden Granger Hill, Landon Marquell Jackson, Ethan Patrick Laird, Mary Kathryn Landrum, Pamela G McDonald, Dallas Alis McKinnon, LeDaria Noel Moody, Kathleen Schinell Murphy, Bethany LeeAnn Nobles, Austin Allen Perkins, James Brandon Perry, Sabrina Claire Rounsaville, Devon Michael Shepherd, Carly McKinnon Shoemake, Mary Kathryn Smith, Martin Berlie Spell, Alden Jae Swindle, Bethany McKayla Thornton, Jonathan Tyler Turner, Dewayne Weaver Upshaw, Lenzi Nicole Weems, Hayden Rayne West and McLain Robison Windham.         
Jones Hattiesburg: Ashley Elizabeth Martinolich.
Jones Laurel: Laura DiAnne Anderson, Laura Ann Armour, Alexandra Leigh Ball, Brittny Kristen Belding, Bailey Elise Brown, Charles Edward Brown, Erik Thomas Buckley, Landon Blaise Bullock, KeundreiahWa'ne Burns, Nathan Cale Bynum, Anna Nicole Caldwell, Morgan Elise Clark, Lauren Elizabeth Craven, Matthew Lee Davidson, Sydney Nicole Dickerson, Hunter Analisa Eady, William Robert Farquhar, Gifford Lamar Flynt, Abbey Faye Graham, Mary Katherine Hayes, Rexal Bernard Heidelberg, Jill Danielle Hickmon, Haley Brooke Hill, Jordan Nichole Holifield, Kelsie Chase Hosey, Mason Alan Howell, Matthew Townsend Ishee, Reese Timothy Ishee, Shelby Reese Ishee, Barbara Denise Ivy, Robert Dean Cody Johnson, Leundra Nicole King, Megan Elise Livingston, Willie Roy Loftin, Alexis Ramawii Lowry, Elvia Clarisa Marin, Collin  Tyler McCraw, Christopher Jardian McDonald, Hannah Colleen McFarland, Keturah Monique Milsap, Marcie Lynn Napier, Monica  Lanelle Ozugha, Maria De Jesus Padilla, Hailey Breanne Parish, Steven Jerome Pasley, Jennifer Joan Payne, Katherine Elizabeth Phillips, Carter Burke Poister, Michael Davis Porter, William Rashard Price, Octavia Sherise Roberts, April Machae Rudolph, Cristina Lucerito Serrano, Brandon Louis Shelby, Jon Michael Shelton, Katelyn Joy Smith, Lucy Caroline Taylor, Lutheran Dewayne Turner, Jacob Chauncey Walker, Mollie Renee Ward, Trevor Janson Watkins, Christopher Alexander Whittington, Weston Widener, Matthew Evan Wilson and Timothy Jordan Wooten.
Jones Moselle: Matthew Glen Eavenson, Katelyn Paige Grice, Ignacio Cruz Hernandez, Curtis Walter Maney, Katherine Anne Martin, Dennis Christian McWilliams, Stephanie Lauren Murrell, Mercedes Starr and Jessica Meagan Taylor.
Jones Ovett: Brooke Jenna Blackwell, Hannah Shae Brooks, Zachary Layne Cole, Jessica Glenita Creppel, Landon Blake James and Brooke Erin West.
Jones Sandersville: Shasta Michele Pitts.
Jones Seminary: Andrew Verelle Adamo.
Jones Soso: Blake Dempsey Beach, Quentin Sace Buck, Emily Lynn Davis, Miles Dwayne Dennis, Kelsey Cheyenne Quarles, Ross Graham Thompson and Santiago Emmanuel Yanez.
Jones Taylorsville: Tiffany Danyale Barnes, John Tyler Moore and Zandreka Quashai Ratcliffe-Graves.
Lamar Hattiesburg: Katherine Elizabeth Anderson, Cruise Allen Beeding, Amanda Lee Boyd, Matthew Aaron  Burgess, Emily Allison Burnett, Leiloni Lynn Davenport, Brian Charles Evans, Madison Brittany Freeman, Constance Nicole  Graham, Rushton Lewis Kennedy, Madison Alicia Knoll, Jillian Leigh Ladner, Rachel Lynn Martin, Sarah Jane Murdock, Kayla Marie Phipps, Allyson Kennedy Reid, AJ Thomas Robinson, Ethan Buck Rushing, Landon Blake Singleterry, Aaron Robert Turner, Meghan Cheree Tyner and Natalie Lauren Woo.        
Lamar Lumberton: Sierra LeeAnn  Holmes.
Lamar Purvis: William Noah Clark, Shameria Juanese Jones, Evelyn Kay Lawson, Morgan Joanna Meeks, Kimberly H Miley, Hunter M Warner and Brittany Mashea Whiddon.
Lamar Sumrall: Haleigh Ann Brock, Briana Victoria Lee and Allison Denise Lucus.
Lauderdale Meridian: Cammie Cheyenne Green and Mason Lou Allen Irby.
Lawrence Monticello: Carlie Braiden Ard.
Madison Canton: Jaylin Nicole Goodloe.
Madison Madison: Emily Hannah Jones.
Madison Ridgeland: Carlie Elizabeth Kellems.
Marion Columbia: Cody Austin Dubose, Ashley Lauren Purvis and Jeffrey Daniel Sloan.
Marion Foxworth: Amanda Lynn Creel.
Oktibbeha Starkville: Zebedee Rice.
Pearl River Lumberton: Gna Danielle Harris.
Pearl River Picayune: Hannah Leann Talavera.
Perry McLain: Peyton Mackenzie Harvison.
Perry New Augusta: Steve Allen Lambert.
Perry Petal: Destiny Elizabeth Barrett and William Matthew Poole.
Perry Richton: Keely Shaye Beasley, Lyric Ailiyah Brown, Lindsey Alyssa Crane, Michael Tristen Dean, Emily Milagros Frometa, Camille Brooke Fulmer, April Marie Graham, Alec Travis Kittrell, Ashton Dewayne McLain and Brittany Kathleen Welsh.
Pike McComb: Dorian Venice Felder, Pennie Marie Frith and Eniaya Janeise Leonard.
Rankin Brandon: Cannon Jennings  Gibbs.
Rankin Florence: Trace Aidan Duncan, Joshua Thomas Hamby, Jake Kendall Holland, Alexandria Stori Parker and Abigail Faith Taylor.
Rankin Pearl: Benjamin Malone Husbands.
Simpson Magee: Glen Cade  Cockrell, Samantha Ann Grubbs, Christin Jordan King, Cynthia Leigh Lawrence, Molly Elizabeth McCool, Christopher Matthew Pickering and Cady Nicole Smith.
Simpson Mendenhall: Megan L Fewell.
Simpson New Hebron: Brody William Matthews.
Smith Bay Springs: Austin Luke Cargile and James Allen Smith.
Smith Forest: Marisa Lynne  Morgan.
Smith Louin: Jessica  Shalane McLaurin, Alexis Dominique Rambo and Douglas  Dakota Stringer.
Smith Magee: Joshua Noel Allen.
Smith Mize: MaKayla LeAnn Bavido, Kolby Lee Burton, Marissa Fay Mulconrey, Bethany Brianna Pace, McKenzie Claire Rice, Matthew Chase Roberts and Ashton Breann Rouse.
Smith Morton: Sadiko Autumn Sullivan.
Smith Raleigh: Adrian Nicole Robertson, Tyler Christian Shepherd, Ny'Kierra Danielle Stribling, Consquella Shante Tatum and Tyler Mitchell Wells.
Smith Taylorsville: Ethan Aaron Blakeney, Rhonda Jean Blakeney, Tori Brooke Chadick, Zachary Taylor McKinley, Erin Delane Norris, James Dallas Stringer and Raegan ReeAnn Yelverton.
Walthall Tylertown: Raven Deshawn Owens and Coleman Seth Reagan.
Warren Vicksburg: Kristen Elizabeth Buchanan, Alexis Jolene Hearn and Katie Liane Schroeder.
Washington Vinegar Bend: Aaron Chase Eubanks.
Wayne Buckatunna: Ashtin Holly Beasley, JeDa Brianna Davis and Tristin Noel McLain.
Wayne Shubuta: YaRaeonna Luisa  Gandy and Charseanna Sharae Odom.
Wayne State Line: Skyler Hope McLain and Katie Amelia Westbrook.
Wayne Waynesboro: Kayla Danielle Bunch, Katlyn Brianne Davis, Alexa Blake Deas, Shondreka Shardia Estes, Ashley Danielle Green, Michael Cody Hutcherson, Paige Sharon Lanter, Chelsea Elise McCarty, Meagan Olivia McCarty, Kiana De'Marius McFadden, Adrienne Carice Powe, Jerrell Levon Rankins, Harleigh Keara Roberts, Dakota Lyn Shoemaker, Corey Allen Stevens, Janice Renee Tiner, James Thomas Williams and Sonya Ann Wilson.
Wilkinson Woodville : Jennifer Dawn Chaffin. 

 

More News