Faculty List Honor Roll

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2015-06-09 14:15:56

JCJC Faculty List   Spring 2015   Honor Roll
            
Mandeville, Louisiana: Tyler Jeffrey Schwaner.
Shreveport, Louisiana: Peyton Lee Attaway.
Tennessee Colony, Texas: Elizabeth Laura-Marie Hensarling.
Adams Natchez: Jacqueline Anne Owens and Daniel Glen Speed.
Amite Gloster: Robert Cage Ashley and Brandi LaShae Norwood.
Carroll Carrollton: Haley Melaine Morgan.
Clarke Heidelberg: Verlina Latracey Barnett.
Clarke Quitman: Madison Viola Gandy, Memory Daniell Morris and Sydne Elizabethanne Spencer.
Clarke Shubuta: Zacchaeus Lavon Harris and Johnny De'Andre McCarty.
Copiah Hermanville: Jimmie Davies Johnson.
Covington Collins: Reagan Gerald Arnold, Edwind Jamal Blackwell, Annette Wade Culpepper, Bianca Alexxandra Edwards, Michael Jerome Flowers, Tristen Balee Hanegan, Bailey Anzie Holder, Jasmine Jenay Keys, Alyson Leann Knight, Madison Taylor Madden, Trenity Hanegan McClure, Jesse Adam McKenzie, Brittany Renee Pegram, Brianna Michelle Rials, Brittany Marie Riley, Alyssa Gale Sanford, Samantha Rae Sasser, Amber Diann Stuart, Quindon Shavon Wheeler and Erica Dianne Wylie.
Covington Mt. Olive: Mindy Renee Dennis, Marcus James Ferguson, Bronna Nicole Magee, Akili Saifullah McInnis-Hammond, Kenneth Dean Niles and Magadelyn Quantavia Pickering.
Covington Petal: Rachel Inez Watson.
Covington Seminary: Allysia LeAnn Broome, Hannah M Dutton, Angelyn Tempe Easterling, Katelyn Nicole Herring, Trace Joel Johnson, Hannah Marie Kelly, Kelsie Ruth Pierce, Anna Cathryn Sanford and  Michael Tanner Windham.
Covington Sumrall: Marissa Faye Ciraco.
Covington Taylorsville: Maricus A Walker.
Desoto Olive Branch : Gabriel Nathan Brown.
Desoto Southaven: Hailee Nicole Kolwyck.
Forrest Brooklyn: Katelyn Elizabeth Albritton.
Forrest Hattiesburg: Lauren Elizabeth Arnold, Corey Michael Barlow, Denisha Marie Bass, Madalyn McNeel Beckham, Jacob Matthew Blesse, Dalton Alexander Brewer, John Taliaferro Brown, Mary Katherine Carpenter, Dallas Joseph Carter, Marco Antonio Chapman, Noah Thomas Gower, Paige Louise Grayson, Ashley Lynne Green, Blythe Leighton Griffin, Katrina Evon Harrison, Lucas Kayne Hinton, Priscilla Sierra Holloway, Ian Aaron Hubble, Marsha Venitta Keys, Sarah Elizabeth Lewis, Darius De'Latti Magee, Samuel Carter Polles, Auston Jacob Simpson, J Daulton Speed, Phoebe Emily Jane, Strong, Summer Leigh Tyson, Jatasha Lanae Walker, Jennifer Elizabeth Williams, Alexandria Renee Wilson and Jessica Zamarripa.
Forrest Lumberton: Chance Levell Byrd and Kevin Matthew McCardle.
Forrest Petal: William Austin Boutwell, Zachary Tyler Bowman, Katelynn Renee' Brock, Thomas Josiah Byrd, Mitchell A Carley, Stacy Lashon Carter, Jewellisa Cheri Clay, Tyler Fondshay Hamby, Jenna Lynn Hegwood, Brittney Nichole Henley, Robert Allen Hertenstein, Jacob Matthew Hiatt, Kelly Grace Ingram, Jonathan Antonio Matheus, Christandre Chardette McCaskill, Brandon Rayshod McInnis, Brooke Rechelle Mcalexander, Mary Ellen Mitchell, Josiah Lee Montague, Robert Daniel Mullis, Justin Alexander Powell, Lauren Kate Raborn, Monica Rowell Rawlins, Carlton David Reid, Kelsey Marisa Riels, Crystal Lee Ross, Stephen Allen Ruffin, Michael Alexander Scott, Gabrielle Louise Shaw, Krissy Lynn Stutts, Ben Lee Swafford, Crystal Lynn Watkins, Joshua Tate Weatherford, Fredrick WR Woodruff and Tara Darlene Young.
George Lucedale: Crystal Elizabeth Beech, Geneva Ellyn Catlett, Jeren Douglas Ferguson, Christopher Edward Holland, Logan Wayne Mason and Juliana Leigh Rouse.
Greene Leakesville: Cody Alexander Brown, Collin Robert Erkhart, Audrey Noel Gibson, Joseph Tyler Hand, Candace Michelle Hillman, Nick Adam Merritt, James Curtis Mizell and Amanda Marie Noaker.
Greene Lucedale: Jaina Braylon Brockaway.
Greene McLain: Reginald Shaquille Ball.
Greene Neely: Joseph Montgomery Denmark and Kimberly Ann Parker.
Greene Richton: Jesse Tyler Brewer, Lindsey Le'Rayn Brewer, Mason Lee Brewer, Nikita Charanne Brewer and Carrie Alexandria Byrd.
Greene State Line: Paige Elizabeth Crager, Tim Lomorris Hill and Ariel Marshay Johnson.
Hancock Bay Saint Louis: Caleb Aaron Ladner, Courtney Jade Miller, Jenna Lanell Bordages and Morgan Alexandra Kowalski.
Hancock Kiln: Jon Colin Byrd.
Hancock Waveland: Corey Matthew Stinson.
Harrison Biloxi: Rachel Amanda Hayes.
Harrison Gulfport: Stephen Perry Byrd, Karla Yadira Santiago and William Coten Wales.
Harrison Long Beach: Brianna Cortlyn Burns, Kailey Lynne Cuevas and Shawn Carlton Howze.
Harrison Pass Christian: Aliyah Alyse Nicole Bell and Travis Daniel Brogle.
Hinds Byram: Tasharri Le'Jessica Landrum and Megan Leigh McGowan.
Hinds Clinton: Veronica Elizabeth Walker.
Hinds Jackson: Taylor Elise Dodd.
Hinds Raymond: Bennett Arthur Davis and Lauren Nicole DePriest.
Hinds Utica: Shelldreonna M Odoms.
Jackson Gautier: Tanner Allen Crabtree and Briahna Nyael Dickerson.
Jasper Bay Springs: Logan Kyndall James, Christopher Deanthony Jones, Autumn Rivers Mattox, Denise Lashelle McAdoo, Mallory Ann Odom, Cory Wayne Parker, Jacob Dale Stringer, Devyn Scott Stringer, Shayn Donovan Wardrop and Zhane Lynette Williams.
Jasper Heidelberg: Deneshia Shanta Clayton, Charles Edward Darty, Kelly Ann Henry, Morgan Lindsey Holifield, Elenora Jackson and Emily Tara Parker.
Jasper Laurel: Adam Michael Clark, Briana Elizabeth Dixon, Brandon Douglas Gray, Anthony Scott Hill, Donna Chanel James, Brekelshie Jo'Merreia Knight, Justin Ra'Shad Moody and Dustin J Rayner.
Jasper Louin: LaDonavan Kryshun Halton and Thomas Lewis Tullos.
Jasper Pachuta: Taylor Amanda Dixon.
Jasper Paulding: Roshita LaDream Gates.
Jasper Stringer: Brianna Grace Buckley, Jameson Keith Buckley, Melissa Kaitlyn Collins, Destiny Leann Patrice Cook, George Douglas Dominguez, Kasey Elizabeth Fox, Charles Ledrue Hegwood, Dalton Emette King, Taylor Renea Parker and Laken Breanna Wood.
Jefferson Davis Bassfield: Victoria Maria Delancey, Hannah Kate Hathorn, Brittney Marie Peyton-Parkman, Joshana Jacquette Thompson and Joel Phillip Wambolt.
Jefferson Davis New Hebron: Grant Randal Jones.
Jefferson Davis Prentiss: Lonnie Tavon Bass, Keyanna Untrell Booth, Valerie Holliman Evans,  Keiana La'Chell Hartzog, Kiwanda Djuantavia Kelly, Kemisha Unique Miller, Jasmine Shaquilla Price, Calvin Lashad Sands and James Sterling Tanner.
Jones Ellisville: Abbey Dale Adams, Mary Frances Atwood, Haley Renee Biglane, Zachary Austin Biglane, Savannah Lee Boswell, Anthony Christopher Brown, Carla Jean Coleman, James Christopher Cooley, Carrie Allison Craven, Hayley Danielle Davidson, Kaylie Suzanne Flynt, Kelsie Hope Hathorn, Austin McKinley Herrington, Lea Crosby Jefcoat, William Corey Jefcoat, Thomas Kirk Johnson, Christopher Deshane Jones, Dylan Scott Leftwich, Crystal Suzanne Moreno, BreiAnna Dovie Morgan, Jerrica Dell Morgan, Jordan Olivia Niezgoda, William Matthew Poole, Brenden Alan Ramsey, Mary Peyton Roney, Clinton Thomas Sasser, Jonathan Blake Seymour, Harold Douglas Stewart, Abby Lynne Thornton, Stacey Elizabeth Varnell, Dalton Read Williamson and Alycia Marie Yarbrough.
Jones Heidelberg: Leonard Kyle Bell, John Aaron Broadhead, Kegan Bruce Kelley and Brittany Kay Kitchens.
Jones Laurel: Myrick Christopher Allen, Lamorris Cornelius Anderson, Colon Alexander Avera, Emily Kranz Bedwell, Abbey Elizabeth Boone, Illisia Marie Breazeale, Megan Taylor Bryant, Landon Blaise Bullock, Keundreiah Wa'ne Burns, Benjamin Wesley Carney, Katlyn Alexandra Carter, Jeremy Alexander Clanton, Colby Scott Cooley, Andrea Danyel Cox, Micheal Allen Cutrer, Emily Nicole Davis, Deavon Lee Dearmon, Alyssa Christine DiMauro, Brian Thomas Doyle, Dalton Christopher Drennan, Jordyn Robinson DuBose, Hunter Analisa Eady, Cassie Marie Ezzell, Joshua Wright Fisher, Peyton  Rayburn French, Callen Mackenzie Gibson, Rachel Elizabeth Glossop, Jessie Leigh Hall, Hannah Grace Hankins, Rachel Michelle Hodge, Brittni Danielle Hollingshead, Aaron Holmes Huff, Joshua James Ishee, Alison Jaclyn Jenkins, Laken Nicole Jennings, Brynden Alexandria Johnson, Courtney S Johnson, Christopher Jacob Knight, Kimberly Jade Long, Tatina Jamika Lott, Jared Nathaniel Lowe, Andrew Shelton Luker, Katlyn Marie Martin, Jody Nicole Maxey, Jatari Dontae McCann, Amber Lorraine McCormick, Kissey Le'Trina McCray, Lacey Michelle McLain, Mikala Breanne McLaurin, Kyle Nathan Moorer, Lydia Noelle Myers, Cristen ShaLane Nash, Haleigh Lauren Nichols, Jeremy Loyd Noble, Mary Dianna Overstreet, Avery Gaines Owens, Robert Matthew Parish, Kadie Nicole Parker, Disha Bharat Patel, Daphney Danyelle Pickering, Billy Joe Pitts, Kalee Louise Poore, Adam Dean Poore, Joshua Ramos, Karly Lyn Ray, Sarah Mackenzie Rayner, Tiffany Lynn Renfroe, Brooke Alexandra Riley, Timothy Austin Rozek, Derrick Frank Russell, Aurella Marie   Ruth, Jeremiah Samuel Scott, James Zachary Sherman, Matthew Chisolm Sherman, Katelyn Joy Smith, Madelyn Elizabeth Smith, Ricky Joe Smith, Victoria Eileen Sumrall, Hanna Da'Shae Tolbert, Dalton Adam Voge, Austin William Waldrup, Chikaylla Dejone Hearn Walker, David Thomas Walker, Haley  Erin Walters, Lakken McKenzie Walters, Joseph M Watson, Kevin Jerome Watson, Christopher Alexander Whittington and Emily Nicole Wright.
Jones Moselle: Joshua Mack Byrd, Jessica Lynn Collins, Dakota Dewayne Davis, Brandi Lee Dayner, Wesley Michael Ross, Amanda Joy Schrader, Jessica Meagan Taylor and Dustin James Thompson.
Jones Ovett: Erica Faye Adams, Shaylee Khristine Ainsworth, Miranda Leighann Beesley, Cristy Lynn Kaufman, Madalyn Raine Walters and Brooke Erin West.
Jones Sandersville: Katy Nicole Mattison.
Jones Seminary: Rebekah Leigh Boe and Shelbi Felicia Coleman.
Jones Soso: Emily Renea Busby, Emily Lynn Davis, Jimmie Laverne East, Kasey Joy Gavin, Dustin Colt Logan, Tosha Lee Manasco, Mindy Dooley Mason, Trevor Aaron Moffett, William T Smith, Ross Graham Thompson, Lindsay Nicole Walters and Kristiona Lynn Williams.
Jones Sumrall: Ronald Trent Jefcoat.
Jones Taylorsville: Matthew Garland Huff, Sammie Lenar McDonald and Shavon Malise Young.
Jones Waynesboro: Eric Tristan Blackwell.
Lamar Hattiesburg: Paige Holland Arnold, Cruise Allen Beeding, Amber Renee Busha, Annie Kaitlyn Caulfield, Carley Marie Clary, Kendall Nicole Cobb, Raymond Brett Cole, Mary Jaclyn Creel, Zachary Michael Culpepper, Eden Danielle Dearman, John Addison Ford, Joshua Scott Friend, Lashunda D Gardner, Lindsey Allison Garrity, Raymond James Gilson, Jason Allen Gooch, Nicole Lynda Hebert, Kristen Jarnae Hollingsworth, Santana Wenter Jackson, Cherish Noel Johnson, Rohini Malkani, Brandt Jordan Massey, Victor William Merritt, Hunter Keith Miller, Jamal Antonio Moore, Don Alexander Morgan, Brenna Kathleen Morris, Jennifer Mims Niemeyer, Krishna Dilip Patel, Ashley Morgan Peterman, Kaitlyn Megan Pittman, Shakira Michelle Pittman, David Brian Scott, Tanner Scott Shutze, William Patrick Simon, Clifton Allen Tice, Aaron Robert Turner, Stacy Lee-ann Wall, Sara Lisann White and Carlie Danielle Youngblood.
Lamar Purvis: Tyler Brooks Ash, Noel Chandler Bell, Danielle Cherise Girod, Shelby Brooke Hensarling, Jonathan Michael Jones, Ashley Nicole Lee, Justin Wendell Lee, Timothy Shaun Milling, Morgan Tyler Shows, Chandler Slade Suber and Triston Cecil Yates.
Lamar Sumrall: Madison Drew Aultman, Christopher Theadore Bond, Robert Matthew Breland, Garrett AlanClement, Katherine Maria Forsmark, Olyvia Anastasia Freeman, Austin Brentley Jackson, Chasity Nicole  Lowe, Chelsie Muse Lozada, Allison Denise Lucus, Michael Alan Mann, Caitlyn Allie McRaney, Jeremy Dean Newsom, Andrew Taylor Thrash and Taylor Craig Varnado.
Lawrence Monticello: Leigh Ann Reeves and Hunter Garrett Stephens.
Lawrence New Hebron: Candice Angeline Lott.
Lawrence Silver Creek: Dana Nicole Baker.
Madison Madison: WilliamAndrew Edgar and Virginia Elizabeth Endris.
Marion Columbia: Daniel Lance Blair, Zana Rychell Bridges, Heather Nicole Broom, Chelsea Ne'Kia Galloway, Lakin Briana Hill, Samuel Kirklan Landrum, Tyler Matthew Sanders and Destini M Swanigan.
Marion Kokomo: Robert Dale Warner.
Newton Hickory: William Troy Brand.
Noxubee Brooksville: Javoris Montez Glenn.
Oktibbeha Starkville: Carolina Summer Berryhill.
Pearl River Picayune: Sarah Faith Richard, Alyssa Tere' Scott and Jenny Denine Shirley.
Perry Beaumont: Justin Ray Lott.
Perry McLain: Peyton Mackenzie Harvison.
Perry New Augusta: Shirlesia Khadijah Hathorne, Christina Lavonne Mixon, Damarcus Latraun Moore and Thomas Adam Phillips.
Perry Petal: Billy Dillon Byrd, Jestin Matthew Clark, Julie Linh Nguyen, Chelsea Elizabeth Sanford, Devin Lee Travis, Kristina Lynn Travis and Amanda Danielle Williams.
Perry Richton: Keely Shaye Beasley, Leah Michelle Carpenter, Lindsey Alyssa Crane, Lacey Kaitlyn Feduccia, Alec Travis Kittrell, Rachel Elizabeth Myrick, Albert Ryan Nicholson, Cheyanne Nicole Sketo, Brittany Kathleen Welsh and Victoria Lynn White.
Pike Magnolia: Desmon Da'Mon Robertson.
Pike McComb: Eniaya Janeise Leonard.
Pontotoc Pontotoc: Anna Marie Mills.
Rankin Brandon: Emily Ashlyn Moore, Caycee Lynn Sumrall and John Alan Wall.
Rankin Florence: Dillon Jared Boyte, Verl Parker Dykes, Victoria Renea Easley, Spencer Thomas Fyke, Joshua Thomas Hamby, Jake Kendall Holland and Sarah Beth Scarbrough.
Rankin Pelahatchie: Mary Katherine Shoultz.
Rankin Richland: Lauren Elaine Hosey.
Scott Morton: Hannah Elizabeth Beemon and Christyna Noel Mangum.
Sharkey Cary: Akeeia Shalese Carter.
Simpson Braxton: Madison Brooke Jones and Scott Claude Welch.
Simpson Magee: Nathan O Ashley, Jacob Mark Brown, Harley Diane Hilton, Molly Elizabeth McCool, Alison Nicole Padgett, Christopher Cullen Richardson and Jonathon Kevin Tebo.
Simpson Mendenhall: Charlene Michelle Hux and Kaci Danielle Powell.
Smith Bay Springs: Kimbra J Jones.
Smith Louin: Alexis Dominique Rambo, Victoria Jean Smith and Simeon Devon Wright.
Smith Mize: Tyler Cole Austin, James Allen Bynum, Bethany Hope Eubanks, Jean Luke Holston and Adam Brett Hughes.
Smith Morton: Vincent David Buffington.
Smith Raleigh: Steven James Craft, Treston Wilson Crumpton, April Littieanna Hall, Chitez Pwayne Keyes and Demarco Javez Sanders.
Smith Taylorsville: Connor Dewayne Atwood, Drew Autry, Kala Shontai Blackwell, Jeana Darlene Graves, Cassidy Noelle LeBlanc, Mildred Mechelle McCullum, Shannon Monique Nicholson, Keisha Sherree Payton, Yeshia Dyminyontia Pittman, Jessica Brianna Smith, Zachary Russell Walker, Landon Hall Wilson and Carlee Savannah Windham.
Stone Perkinston: Trinity Paige Henske.
Stone Wiggins: Reese Keeling Sloan and JaVarris Kentrelle Willis.
Sunflower Bay Springs: Patrick Douglas Lofton.
Walthall Tylertown: Jonathan Edward Novak.
Wayne Buckatunna: Shelly Linn Collinsworth, DeAshley Ariell Hill, Keri Ashley Rigney, Caitlin Elizabeth Taylor and Jared Levean Walley.
Wayne Richton: Amber Hope Landrum and Brandy Rae Nicholson.
Wayne Seminary: Lydia M McCall.
Wayne Shubuta: Shakela Latriece Leggett and Akeiba Kashona Spencer.
Wayne State Line: Bridgette Lynn Gardner, Skyler Hope McLain and Shalan Shyann Whigham.
Wayne Waynesboro: Taylor McKenzie Agent, Chandler Evan Beard, Maegan Danielle Beech, Bailey Montanna Blair, Cody Ryan Boyles, Kalli Dawn Bunch, Ricky Bernard Chambers, Deborah LaKeith Craig, Jerrika Artese Davis, Katlyn Brianne Davis, DeMarkius Keontaequantez Everett, Raymel Everett, LaDashia Bresha Fields, Madison Brittany Freeman, Richard Dustin Freeman, Zachary Dakota Freeman, Kayla Michelle Gordon, Shaquavous On'Yale Harris, Walter Andrew Haynes, Colton James Henderson, Amber Alexandria Hernandez, Kent Doby Herring, Marcus Deshawn Howard, Justin Grant Hutto, Derrion De'Vontae Johnson, Mitchell Lonenzo Johnson, Alexis Camille Johnston, Victoria Michelle Jones, Jonathan Tyler Lewis, Kadeem Steven Lott, Lauren Ashley McCarty, Steven Craig Miller, Ashley Nicole Mills, Mykell Cetera Patton, Jabe Andrew Powe, Brittany Lasha Rigby, Haley Breann Sharp, Whitney Ashleigh Tucker, Lindsey Claire Walker, Natalie Paige Walley, James Thomas Williams and Kenicia S Williamson.
Wilkinson Woodville: John Kline Bolden, Tailor Jordon-rome Cutrer, Hannah Michelle Lanehart and Justin Edwin Ryan.

 

More News