Dean's List Honor Roll

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2015-06-09 14:05:55

JCJC Dean’s List Spring 2015 Honor Roll                                    
Franklin, Louisiana: Kaitlyn Amber Kennedy.
Lake Charles, Louisiana: Rebecca Ann Monceaux.
Sheyenne, North Dakota: Derek Hugh Duckworth.
Georgetown, Texas: Kayleigh Grace Williams.
Adams Natchez: Kiera Michelle Knight.
Clarke Meridian: Victoria Lea O'Quin and Sammi Jo Rich.
Clarke Quitman: Kristen Paige Parker.
Clarke Shubuta: Cinderella Chapman, Melinda L Gray and Justin L'Tre Tillman.
Copiah Crystal Springs: Ashlyn Georgia Gaddy and Caitlyn Suzanne Gaddy.
Covington Collins: Jessica Laporshia Alexander, Faith Marie Anderson, Chrissy Marie Casey, Yasmine Sha'neca Fairley, Karlie Blake Hart, Jacob Brody Keys, Amber Marie Little, Alexander William Lott, Suzanna Marie Salinas and Laken Olivia Sanford.
Covington Mt Olive: Marisa Nell Daniel, Denzel Xavier Edwards, Cory Arron Ellis, Me'lea Yasmeen Johnson, Katlin Hope Lack, Joel Brian McBeth, D'Corey O'Neal Sullivan, Mary Baylea Powell, Ryan Edward Weston.
Covington Seminary: Jarred Clint Ashley, Richard Lee Cothran, Austin Wayne Davis, Sarah Caroline Ferris, Brandon Marc Hand, Justin Thomas Hurtt and Timber Josi Lott.
Covington Sumrall: Aaron Wesley Ward.
Forrest Hattiesburg: Jacob Nathaniel Billingsley, Meagan Leanne Blackwell, Alicia Edell Brooks, Madelaine Beck Collins, Lauren Elizabeth Howard, Emily Claire James, Mary Louise Johnson, William Robert Lamunyon, Bailey James Magee, Taylor Jordan McKenzie, Mark Hudson O'Neal, Adam Lee Rigney, James Michael Sheasby, Bethany Anne Stewart, Savanah Danielle Thompson and Khadedryck Devonte Todd.
Forrest Lumberton: Kiersten Angelene Hickey.
Forrest Petal: Laurence Gerald Barhum, Chase Ryland Barnes, Mary Amanda Brady, Tyler Reid Brown, Chasity, Nicole Buckley, Meagan Katherine Clatworthy, Christopher Leon DeBolt, Robert Blake Dunn, Tara Elizabeth Fisher, James Christopher Goodin, Amanda Rose Hensarling, Charles Kody Hill, Franki LaRae Hubbard, Kimberly Elaine Maliden, Andreona Rachelle McLaurin, Cody Michael Mims, Janie BreAna Moreno, George Washington Nicholson, Cheyenne Palmer, Joseph Allen Rider, Jacob Myles Rollin, Amanda Ortego Rowley, Kayla Cheree Sledge, Melanie Kristen Soldinie, Jaida Keizandria Thompson, Taylor Dianne Waguespack, Dalton Grant Walley, Brittany Nicole Ward and Cheryl Angela Webb.
Franklin Meadville: Christopher Lane Ivy.
George Lucedale: Elise Jensen Bowie, Jacob Scott McLeod and Macy Cristine Rogers.
Greene Leakesville: Jennifer Lynn Byrd, Taylor Olivia Fountain, Caitlin Gaberielle Harvison, Perry Franklin Turner and Kayla Joann Williams.
Greene Lucedale: Anndra Marissa Havard.
Greene Neely: Leah Danielle Dueitt.
Greene Richton: Lindsey Lauren Byrd, Cassidy Marissa Graham, Jonathan Marshall Henderson, Cady Layne Howard, Samantha Carolina Lassiter, Summer Destini Meadows, Robert Adam Smith, James Christopher Turner and Lexus Caroline Watson.
Greene State Line: Kaitlyn Nicole Hovatter and Sabrina Faye Strickland.
Hancock Bay St. Louis: Victoria Alexis McCaa.
Hancock Diamondhead: William Richard Justice Hazen.
Hancock Kiln: Morgan Elizabeth Adam.
Hancock Waveland: Kendall Jon Island, James Patrick Ponder and Erubiel Alejandro Sandoval Araiza.
Harrison Biloxi: Bridgette Rochelle Wagner.
Harrison Gulfport: Jared Michael Brister, Jordan Alexander Jones, Heather Christine Nance and Alliyah Denise Thomas.
Harrison Long Beach: Savannah Jill Scafide.
Harrison Saucier: Kirstin Briana Woods.
Hinds Jackson: Toni Vontrell Leverette and Mickel Jared McCann.
Jackson Gautier: Justice Dukes Coleman.
Jackson Moss Point: Tiffany Elise McGuire and Shelby Lawson Nelson.
Jackson Ocean Springs: Jhadia Adajha Harris and Christian BreeAnne Miller.
Jasper Bay Springs: Laquisha Katrice Gavin, Cassidy Nicole Ulmer and Amber De'Vay Walker.
Jasper Heidelberg: Hope Elizabeth Beard, Brittny Kristen Belding, Destin Darnell Cooley, Kimberley Diane Guined, Keandra Nicole Lindsey and Annie Marie Shirley.
Jasper Laurel: Pamela Marie Brady, Donica Lynn Graham and Erin Elisabeth Miller.
Jasper Louin: Ricardo Ja'Roy De'nario Jones and Annette S Martin.
Jasper Raleigh: Rebekah LeAnne Sullivan.
Jasper Stringer: Michael Jason Gambrell, Bridges Case Johnson and Kaitlyn Bre'Ann Manning.
Jasper Taylorsville: Sharla Amanda Graham.
Jasper Vossburg: Courtney Lasha Darby.
Jefferson Davis Prentiss: Macon Cortez Holliman, Lisa Adelynn McNeil, Chandler Harper Brinson and Natalie Brooke Daley.
Jones Ellisville: Edwin Van Alford, Penny Cash Aultman, Malcolm L Bounds, Hunter Lamar Carpenter, Reagan  Alana Chaney, Jacquelyne Carole Davis, Michael Paul Ellzey, Erin MiKaylan Ezell, Nathan Daniel Farrell, Jennifer Marianna Glaze, Jeffrey Adam Gregson, Aaron Maxwell Hall, Nicholas Stone Hardison, Elizabeth Enochs Herring, Christopher Shane Jackson, Landon Marquell Jackson, Jacob Scott Lightsey, Amanda Redditt Looney, Pamela G McDonald, Lindsay Michelle Miller, Priya Dilip Patel, Austin Allen Perkins, Sabrina Claire Rounsaville, Shelbie Elizabeth Suber, Alden Jae Swindle, Jami Leigh Taylor, Haley Brianna Wansley and Chris Norman Wallace.
Jones Hattiesburg: Shelby Leigh Gilliland.
Jones Heidelberg: Aubrey Suzanne Nickey.
Jones Laurel: Jeremy Arkel Arrington, Bailey Elise Brown, Miguel Antron Brent Brown, Evan Anthony Buckley, Devin Leon Cartwright, Molly Marie Chandler, Brittany Alyssa Clark, William Chancellor Clark, Rushie Antwanette Clayton, Courtney Michelle Corey, Nysha Nicole Crisp, Rosa Melissa Delgado, Morgan Phillips Duett, Lauryn Elizabeth Easley, Lucinda Mozingo Ellard, Andrea Alexandrea Ellis, Crystal Rose Farquhar, Megan Colleen Grafton, Christopher Lance Gray, Sarah Elizabeth Gregory, Kelsey Leann Hamilton, Seth Lee Harrison, James Wesley Herring, Jonathon David Hicks, Victoria Renae Hodge, Jordan Nichole Holifield, Matthew Hunter Holifield, Tamara Kali Hullings, Matthew Townsend Ishee, Shelby Reese Ishee, Kaitlin Elizabeth Johnson, Kiana Sharell Keys, Alexis Michelle King, Brock Duane Kizzar, Brittany Elizabeth Lee, Megan Elise Livingston, Lacy Angel Long, Latonya Rachelle Lyons, Collin Tyler McCraw, Christopher Jardian McDonald, Kaine Patrick Nichols, Destiny Alexis Odom, Cody Ryan Patrick, Christine B Pledger, Karlee Raelyn Reeves, Lance Richard Risher, Pertina Lasalle Roberson, Taylor Lynn Sanders, Eryn LeAnn Sanderson, Patrick Lee Scoggin, Amanda Lynn Smith, Ashley Brianna Smith, Erica Denike Smith, Madison Kate Smith, Morgan Elizabeth Smith, Kimberly Anne Steed, David JeMahri Neil Strickland, Jasper De'Vonta Thompson, Charles Guy Turner, Tabitha Jo Flora Wade, Brittany Nicole Walters, Mollie Renee Ward, Leslie Jeanine Weaver, Alison Diana Williams, Reshma Rani Williams, Ryce Nicole Williams, Sara Elizabeth Williams, Benjamin Caleb Wilson, Hannah Lynne Wilson, Matthew Evan Wilson, Hannah Renee Wimberly, Benjamin Austin Winpigler, Zanquelis Amontte DeVonne Wolverton, Ian Andrew Yelverton and Kirsten Young.
Jones Moselle: Katie Breanne Nelson and Kellie Dianne Nelson.
Jones Ovett: Anna Kaitlyn Hinton and Jamie Randal Sauls.
Jones Richton: British Ileana McKenith and Marley Reagan Mills.
Jones Sandersville: Shasta Michele Pitts, Christy Lee Reeves and Krystina DeAnn Saul.
Jones Soso: Kaitlyn Danielle Hite, Rachel Harley Holifield, Chantal Lewis, Marianna Gayle Lunsford, Kasey Lynn Merchant and Kelsey Cheyenne Quarles.
Jones Taylorsville: Mashayla Chauntell Harper, Cierra Leann Owens and Ca'Tory Al'Shun Waller.
Lamar Hattiesburg: Paul James Andrews, Jansen Keith Bounds, Rayna DeShae Brumfield, Matthew Aaron Burgess, Nicholas Daniel Canner, Sasha Chanell Coyle, William Aultman   Folkes, Undrea Le'Anna Harris, Terry Curtis Jackson, Ashley R Lavallais-Hocker, Kaci Alicyn Raimey, Kevin B Rieder and AJ Thomas Robinson.
Lamar Lumberton: Kimberly Ellen Chisholm and Kelsey Grace Hannaford.
Lamar Purvis: Kelsey Elaine Addison, Benjamin Harrison Bramblett, Reo Jay Grover, Anna Lauren Herrin, Crystal Lynn Jones, Taylor Hayden Long, Ashley Nicole McGarrah, Preston Earl Pitfield and Brittany Mashea Whiddon.
Lamar Sumrall: Caleb Austin Butler, David Rae Hobold, Jeffery Scott Jones, Rebecca Gail Turner and Nicholas David Underwood.
Lauderdale Meridian: Eric Benjamin Fera.
Lawrence Monticello: Melissa Lorraine Errington.
Lee Saltillo: Anna Claire Price.
Lincoln Bogue Chitto: Quenetta Donishia Wilson.
Lincoln Brookhaven: Kerri Brooke McGehee and Michael Landon Nettles.
Lincoln Wesson: Destiny Adrieanna Lloyd.
Lowndes Columbus: Lauren Elizabeth Holifield.
Madison Madison: Emily Hannah Jones and William Christopher Morgan.
Marion Columbia: Jacob Terrell Ham, Leslie Taylor Pounds, Jenna Denise Smith and Bri'Anna   M Warren.
Marion Kokomo: Danita Daichon Stevenson.
Marion Sandy Hook: Alicia Monet Harris.
Marshall Waterford: Joshua Guy Keel.
Perry Beaumont: Garth Alexander Breland, Bobbie Christine Martin and Katelyn Danielle Seeley.
Perry New Augusta: Samuel Lee Hinton.
Perry Richton: Cody Tyler Bridges, Lauren Taylor Carpenter, James Logan Cooper, Jered Russel Creel, Ryan Ellis Finley and Krista Noel Robinson.
Pike McComb: Dorian Venice Felder and Pennie Marie Frith.
Rankin Florence: Daylin Connor Britt, Dalton Layne Middleton, Lindy Lee Tabor and Abigail Faith Taylor.
Rankin Pearl: Randa Katherine Amason and Abbey Nicole Scallorn.
Rankin Richland: Seth Davis Nash.
Scott Lena: Phillip Michael Parker.
Simpson Magee: Tyler Gordon King, Hanna Nicole Lester, Christopher Matthew Pickering, Robert Walton Prince, Stephen Reed Schaub, Anfernee Darnell Showers, McKinsey Lee Stanton and Joanna Catherine Word.
Simpson Mendenhall: John Langston Scarborough and Allie Annette Wallace.
Smith Bay Springs: Austin Luke Cargile.
Smith Louin: Javanna Charmaine McLaurin, Jessica Shalane McLaurin, Jessica Machelle Moore and Candice Marie Wilson.
Smith Mize: Zachary Taylor Bryant, Brooks Thomas Howell, Donnette Rachel Lowery and Matthew Chase Roberts.
Smith Morton: Kerri Danielle Hamilton.
Smith Pulaski: Heather Nicole Baker and Victoria Rose Craft.
Smith Raleigh: Kelsey Elizabeth Martin, Haley Leeanne Middleton, Jared Dewayne Revette and Adrian Nicole Robertson.
Smith Taylorsville: Ashleigh Marie Blakeney, Macy D'Lyn Hegwood and William Kolton James.
Stone Perkinston: Amos Eugene Alexander and Traci Andrae Monroe.
Walthall Tylertown: Myeisha S Bickham and Cameron Edward Crawford.
Wayne Clara: Kaitlyn Nicole Freeman, Chelsea Breanna Miller, Allie Alyse Sehon and Donald Gray Utsey.
Wayne Richton: Brandi Nicole Woods.
Wayne Shubuta: Susan Lola Beasley.
Wayne State Line: Jennifer Annette Crager, Seneca Brenton Hayes and Michelle Elizabeth Walker.
Wayne Waynesboro: Madison LeAnn Allbrooks, Tyler Anne Beasley, Armanda Shaevon Bonner, Tracey Carol Bonner, Sharniece Verday Chambers, Haley Lynn Davis, Alexa Blake Deas, Brittany Renee Franks, Trenton Douglas Freeman, William Farish Freeman, Jacob    Hildon Galjour, Jace Holden Gardner, Ashley Danielle Green, Logan Skylar Holyfield, Megan Shea Ingram, Rose Mary Odom, Jill Tonettee Phillips, Brandon Robert West, Breanna Nicole Whitfield, Raven Samon Williams and Laquisha Kristiana Wilson.
Wilkinson Woodville : Jennifer Dawn Chaffin.
Winston Louisville: William Austin Baskin.

 

More News