JCJC Band Clinic sharpens skills P2

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2015-01-26 14:16:26

JCJC Band Clinic  Roster Jan. 16-17, 2015 CONTINUED

Madison Ishee                8       Flute                            Quitman JH
Taylor Manasco              8       Flute                            Quitman JH
"Luvene, Lanijah"          7       Flute                            Richton JH
Olivia Wilson                7       Flute                            Seminary JH
Annamaire Kirkwood    8       Flute                            South Jones JH
Candice Ellzey               8       Flute                            South Jones JH
Kragen Lewis                8       Flute                            South Jones JH
Lindsey Sanders            7       Flute                            South Jones JH
Audrey Wohlsheid         7       Flute                            Stringer JH
Caitlyn Waites               6       Flute                            Stringer JH
Sara Cardenas                8       Flute                            Sumrall JH
Sarah Hinchy                7       Flute                            Sumrall JH
Jessica Ferreira               8       Flute                            Taylorsville JH
Kristen Rice                   8       Flute                            Taylorsville JH
Emily Rigney                7       Flute                            Wayne County Beat Four JH
Brittney Hinton              8       Flute                            Wayne County Clara JH
Krissie Rook                  8       Flute                            Wayne County Clara JH
Lexi Soetaert                  8       Flute                            Wayne County Clara JH
Mackenzie Herrington   7       Flute                            West Jones JH
Milisen Tvarkunas          9       French Horn                Enterprise HS
Jame Riley                      8       French Horn                Mize HS
Zoe Graves                   10      French Horn                Northeast Jones HS
Mitchell Cook              11      French Horn                Seminary HS
Audry Windham          10      French Horn                South Jones HS
Caleb Pitts                    12      French Horn                South Jones HS
Jorge Castillo              11      French Horn                South Jones HS
Jonet Johnson*             12      French Horn                Wayne County HS
Samantha Johnson*     12      French Horn                Wayne County HS
Lauren Flynt                  9       French Horn                West Jones HS
Caylee Sanson                7       French Horn                Laurel JH
Megan Arnold                7       French Horn                Northeast Jones JH
Tristian Gendusa            7       French Horn                Northeast Jones JH
Will Ball                         8       French Horn                Quitman JH
Luke Basye                    8       French Horn                South Jones JH
Melanie McLaurin          8       French Horn                West Jones JH
Adriana Gilbert            12      Mallets                                    Enterprise HS
Maggie Smith              10      Mallets                                    Richton HS
Mollie Smith                10      Mallets                                    Richton HS
DJ Mozingo                 12      Mallets                                    South Jones HS
Katherine Guerra         12      Oboe                           South Jones HS
Ashley Blakeney*          12     Oboe                           Wayne County HS
Jordan Mills                    9      Oboe                           Wayne County HS
Dawson Pierce             10      Percussion                   Greene County HS
David Benefield          11      Percussion                   Perry Central HS
James Ellis                    11      Percussion                   South Jones HS
Adam Young                7       Percussion                   Quitman JH
Gavin Reeves                8       Percussion                   Quitman JH
Amy Spears                  9       Percussion Mallets      Seminary HS
Joseph Welch              11      Percussion Mallets      South Jones HS
Taylor Riels                  11      Percussion Mallets      South Jones HS
Jacob Taylor                   7       Percussion Mallets      Northeast Jones JH
Meagan Logsdon           7       Percussion Mallets      Richton JH
Abby Keen                     7       Percussion Mallets      South Jones JH
Sara Shoemake               7       Percussion Mallets      South Jones JH
JaQuilla Simpson           8       Percussion Mallets      Wayne County Buckatunna JH
Curt Carter                   10      Percussion Snare         Mize HS
Daphne Sullivan             9       Percussion Snare         Mize HS
Ryan Gatlin                    9       Percussion Snare         Northeast Jones HS
Ty Evans                      12      Percussion Snare         Northeast Jones HS
Chris Ball                     10      Percussion Snare         Quitman HS
Matthew McCann        11      Percussion Snare         Quitman HS
Tavion Collins              10      Percussion Snare         Quitman HS
Tyrikus Hayes                9       Percussion Snare         Quitman HS
Michael Peterson            9       Percussion Snare         Seminary HS
Jackson Dale                11      Percussion Snare         Stringer HS
Key'Shawn Kennedy    11      Percussion Snare         Stringer HS
Shaun Burger              10      Percussion Snare         Stringer HS
Colton Lewis                8       Percussion Snare         Enterprise JH
Julie Hupp                    7       Percussion Snare         Laurel JH
Andrew Powell              8       Percussion Snare         Mize JH
David Thompson           7       Percussion Snare         Northeast Jones JH
Luke Knight                   8       Percussion Snare         South Jones JH
Payton Dykes                8       Percussion Snare         South Jones JH
Chloe Clark                    6       Percussion Snare         Stringer JH
Mason Williamson         8       Percussion Snare         Taylorsville JH
Taikya Ducksworth        7       Percussion Snare         Taylorsville JH
Abby Dailey                   7       Percussion Snare         Wayne County Buckatunna JH
Emily Crist                     8       Percussion Snare         Wayne County Clara JH
Trey Pough                     8       Percussion Snare         Wayne County Waynesboro JH
Donivan Chastain          8       Percussion Snare         West Jones JH
Azarey Willis                8       Percussion                   Quitman JH
Kalyn Bales                  11      Percussion-Mallets      Stringer HS
Bryce McDonald           9       Snare                           Richton HS
Macaleb Magee            11      Snare                           Taylorsville HS
Skyler Sharpley            10      Snare                           Taylorsville HS
Tyron McCormick        10      Snare                           Taylorsville HS
Peyton Flynt                 9       Snare                           West Jones HS
Brice Fortenberry         11      Tenor Sax                    Greene County HS
Mackenzie Piercy         11      Tenor Sax                    Perry Central HS
Emme Meadows            9       Tenor Sax                    Richton HS
Zack Everett                12      Tenor Sax                    South Jones HS
Anthony Shanks          10      Tenor Sax                    Wayne County HS
Faith Hebert                 8        Tenor Saxophone        South Jones JH
Ja'Quan Kelly              7        Tenor Saxophone        West Jones JH
Ray Sweeney             12       Trombone                    Enterprise HS
Will Farmer                 11       Trombone                    Enterprise HS
Jeffrey Holder             12       Trombone                    Greene County HS
Caleb Lee                     9        Trombone                    Northeast Jones HS
Cole Johnson                11      Trombone                    Northeast Jones HS
Linda Echenique          11      Trombone                    Northeast Jones HS
Mackenzie McLaurin    9       Trombone                    Northeast Jones HS
Courtney Johnson        10      Trombone                    Raleigh HS
George Stockman        10      Trombone                    Raleigh HS
Caitlin Robinson            9       Trombone                    Richton HS
Alex Petersen              12      Trombone                    South Jones HS
Bethany Miller             10      Trombone                    South Jones HS
Destiny Jordan             10      Trombone                    South Jones HS
Dylan Jones                  10      Trombone                    South Jones HS
Bryce Cooper              10      Trombone                    Wayne County HS
David Yarber              10      Trombone                    Wayne County HS
Demontraye McDonald 11     Trombone                    Wayne County HS
Hayden Brewer              9       Trombone                    Wayne County HS
Consuela Jones             11      Trombone                    West Jones HS
Quentin Buck              12      Trombone                    West Jones HS
Gavin Sullins                  7       Trombone                    Enterprise JH
Brea Smith                     8       Trombone                    Laurel JH
Jordan Booth                7       Trombone                    Laurel JH
Jordan Joshua                8       Trombone                    Laurel JH
Quaveon Arrington        7       Trombone                    Laurel JH
Mason Anglin                7       Trombone                    Mize JH
Jared Gatlin                   7       Trombone                    Northeast Jones JH
Jordan Holifield             7       Trombone                    Northeast Jones JH
Joseph Dillion                8       Trombone                    Northeast Jones JH
Dustin Johnson              7       Trombone                    Quitman JH
Micah Malone                8       Trombone                    Raleigh JH
Jackson Parish                8       Trombone                    South Jones JH
Nick Russell                   7       Trombone                    South Jones JH
Stephen Gold                8       Trombone                    South Jones JH
Dakota Brewer               8       Trombone                    Wayne County Beat Four JH
Caleb Kendrick              7       Trombone                    Wayne County Buckatunna JH
Erik Sickinger                7       Trombone                    Wayne County Waynesboro JH
Kelee Gibson                8       Trombone                    Wayne County Waynesboro JH
Marquez Hundley          7       Trombone                    Wayne County Waynesboro JH
Joshua Cooper                8       Trombone                    West Jones JH
Breanna Cunningham    12      Trumpet                       Enterprise HS
Hunter Mollett             10      Trumpet                       Enterprise HS
Hadden Allen                9       Trumpet                       Home School HS
Collin McLeod              10      Trumpet                       Mize HS
Garret Anglin                9       Trumpet                       Mize HS
Lauren Bartran               9       Trumpet                       Mize HS
Legend Waldrup            9       Trumpet                       Northeast Jones HS
Samantha Manaway      9       Trumpet                       Oak Grove HS
Dakota Bazor              10      Trumpet                       Perry Central HS
Ronnie Davis              11      Trumpet                       Perry Central HS
Will Windham              10      Trumpet                       Perry Central HS
Cody Hunter                10      Trumpet                       Quitman HS
Hannah O'Neill            11      Trumpet                       Quitman HS
Amberly Stockman        9       Trumpet                       Raleigh HS
Trent Norris                  11      Trumpet                       Seminary HS
Gavin Shows                  9       Trumpet                       South Jones HS
Jared Bush                     8       Trumpet                       South Jones HS
Katelyn McGowen          11      Trumpet                       South Jones HS
Logan Donald                9       Trumpet                       South Jones HS
Ryan Nowell                10      Trumpet                       South Jones HS
Tyler Carpenter            10      Trumpet                       South Jones HS
Chris Michael              11      Trumpet                       Sumrall HS
Justin Graves                11      Trumpet                       Taylorsville HS
Chelsie Richardson*     12      Trumpet                       Wayne County HS
Jonathan Seeger*         12      Trumpet                       Wayne County HS
Megan Sickinger            9       Trumpet                       Wayne County HS
Stephanie Waites         10      Trumpet                       Wayne County HS
Jacob McCraw               8       Trumpet                       West Jones HS
Justin Ford                   11      Trumpet                       West Jones HS
Nakiyah Jordan            10      Trumpet                       West Jones HS
Hannah Lillis                  8       Trumpet                       Enterprise JH
Zoe Holdiness               7       Trumpet                       Enterprise JH
Garrison Knight             8       Trumpet                       Laurel JH
Nadia McKenzie            7       Trumpet                       Laurel JH
Summer Hughes             7       Trumpet                       Mize JH
Chase Gieger                  7       Trumpet                       Northeast Jones JH
Tyler Mixon                   8       Trumpet                       Northeast Jones JH
Tyler White                    8       Trumpet                       Northeast Jones JH
Hannah Manning           7       Trumpet                       Quitman JH
Julian Noel                     8     Trumpet                         Quitman JH
Sara Scott                       8       Trumpet                       Raleigh JH
Graeme Forrest              8       Trumpet                       Richton JH
Mary Kebodeaux           7       Trumpet                       Richton JH
Isaiah Dennis                8       Trumpet                       Seminary JH
Nic Boozer                     7       Trumpet                       South Jones JH
Seth Estes                      8       Trumpet                       South Jones JH
Tricia Pounders              8       Trumpet                       South Jones JH
Mallory Avary                6       Trumpet                       Stringer JH
Noah Schumann             8       Trumpet                       Wayne County Beat Four JH
Noah Rigney                  7       Trumpet                       Wayne County Buckatunna JH
Destiny Holmes             8       Trumpet                       Wayne County Clara JH
Joshua Curry                  8       Trumpet                       Wayne County Clara JH
Hunter Deese                8       Trumpet                       Wayne County Waynesboro JH
Karley Richerson           7      

 

More News