JCJC Honor Roll Dean’s List Fall 2014

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2015-01-12 15:40:55

JCJC Honor Roll
Dean’s List        
Fall 2014          
 
Hoover, Alabama: Jamal Akeem Lucas.
Amite, Louisiana: Rhase Bond Riggins and Rhett Earl Riggins.
Covington, Louisiana: Kimberly Ann Nilsson and Shelby Alexis Rome.
Franklin, Louisiana: Kaitlyn Amber Kennedy.
Lake Charles, Louisiana: Rebecca Ann Monceaux.
Humboldt, Tennessee: Chase Fulton Hensley.
Georgetown, Texas: Kayleigh Grace Williams.
           
Carroll Carrollton: Haley Melaine Morgan.
Clarke Enterprise: Christian BreeAnne Miller.
Clarke Quitman: Hannah Elizabeth Hampton, Hannah Elizabeth Harlan, Micah Lauren Herrin-Hinrichsen and Memory Daniell Morris.
Clarke  Stonewall: Bethany Paige Rivers.
Copiah Crystal Springs: Ashlyn Georgia Gaddy and Caitlyn Suzanne Gaddy.
Covington Collins: Dustin Carl Allen, Faith Marie Anderson, Edwind Jamal Blackwell, Chrissy Marie Casey, Dillon Wade Chain, Matthew Dwain Cross, Bianca Alexxandra Edwards, Yasmine Sha'neca Fairley, Kathryn Connie Friedman, Julie Renee Hall, Katelyn Dawn Harvey, Jacob Brody Keys, Alyson Leann Knight, Amiee Cheryre Knight, Amber Marie Little, Jalyn La'Prestiana Lockhart, Alexandra Kelly Phillips, Brandi Alexis-Monet Pittman, Suzanna Marie Salinas, Alyssa Gale Sanford, Laken Olivia Sanford, Dillen Tamaise Starr, Abby Elizabeth Stringer, Amber Diann Stuart and Erica Dianne Wylie.
Covington Mount Olive: Mindy Renee Dennis, Me'lea Yasmeen Johnson, Taylor Ann Sasser, Marisa Nell Daniel, Olive Cory Arron Ellis, Tyler Devin Jenkins, Katlin Hope Lack and Ryan David Sanford.
Covington Seminary: Hannah Marie Kelly, Allysia LeAnn Broome, Austin Wayne Davis, Angelyn Tempe Easterling, Richard Nathan Knotts and Kristen Marie Thompson.
Covington Sumrall: Aaron Wesley Ward.
Forrest Hattiesburg: Sara Katherine Anger, Madalyn McNeel Beckham,  Meagan Leanne Blackwell, Keyanna Untrell Booth, Jason Brooks Byrd, Ronald Blake Crawford, Desirae Rashun Fairley, Sara Elise Foster, Blythe Leighton Griffin, Phadre Yvonne Hocker, Stephanie Marie Horton, Ian Aaron Hubble, Emily Claire James, Harlan Michael Mapp, Mark Hudson O'Neal, Cheyenne Palmer, Adam Lee Rigney, James Michael Sheasby, Daniel Cole Stadalis, Bethany Anne Stewart, Tishara Renee Thomas, Michael Austin Tucker, Perry Lee Wade and Michael Isaac Wilson.
Forrest Petal: Laurence Gerald Barhum, Bethany Jane Barnes, Adonis Enrique Berdion Ayala, Kayla Dianne Broome, Jolonda Cheron Clay, Brenda Baquie Hegwood, William C Hoang, Shane Jerel Hochstetler, Karen Anne Kennedy, Marcus Bradley Massioni, Clayton Taylor Mikell, Cody Michael Mims, Joseph Allen Rider, Jacob Myles Rollin, Amanda Ortego Rowley, Kayla Cheree Sledge, Darrah Michelle Smith, Melanie Kristen Soldinie, Krissy Lynn Stutts and Fredrick WR Woodruff.
George Lucedale: April Nicole Ackeret, Elise Jensen Bowie, Geneva Ellyn Catlett, Macy Cristine Rogers, Leah Suzanne Smith, Rayna Kaye Strickland and Mitchel Colby Summers.
Greene Leakesville: Emily Reve' Batley, Melissa Dial Clark, Cody Lee Courtney, Audrey Noel Gibson, Caitlin Gaberielle Harvison, George Daulton McDonald, Bridgette Ashley McLain, Abbie Elouise Moreno, Chad Llewellyn Sharp and Kayla Joann Williams. 
Greene McLain: Terron Tyshun Brown.
Greene Neely: Leah Danielle Dueitt and Brandy Deanna Jenkins.
Greene Richton: Amanda Renee Arnold, Mason Lee Brewer, Samantha Carolina Lassiter, James Christopher Turner and Meka Ann White.
Greene State Line: Paige Elizabeth Crager, Rheygen Chantell Moody, Jamie Ray Parnell and Stephanie Suzanne Parnell.
Hancock Bay Saint Louis: Courtney Jade Miller, Meghan Leigh Beaugez and Nathan Daniels Lambeth.
Hancock Diamondhead: William Richard Justice Hazen and Jared Layton Lal.
Hancock Waveland: Ashley Marie Corr, Kendall Jon Island and Erubiel Alejandro Sandoval Araiza.
Harrison Gulfport: Karla Yadira Santiago and William Coten Wales.
Harrison Long Beach: Savannah Jill Scafide.
Harrison Saucier: Kirstin Briana Woods.
Hinds Clinton: Veronica Elizabeth Walker.
Hinds Jackson: Toni Vontrell Leverette, Scott Hamkari Martin and Mickel Jared McCann.
Jackson Gautier: Bryce Vaughn Kinzer and Gabrielle Idalis Scott.
Jackson Moss Point: Shelby Lawson Nelson.
Jasper Bay Springs: Logan Kyndall James, Mallory Ann Odom, Morgan Brianne Smith and Shayn Donovan Wardrop.
Jasper Heidelberg: Hope Elizabeth Beard, Brittny Kristen Belding, Charles Edward Darty, Nakiba Kyelia Harkless, Jasmine Shaunte' Jones, Keandra Nicole Lindsey, Annie Marie Shirley and Tameia Natasjia Singleton.
Jasper Laurel: Justin Ra'Shad Moody and Dustin J Rayner.
Jasper Paulding: Roshita LaDream Gates.
Jasper Raleigh: Rebekah LeAnne Sullivan.
Jasper Stringer: Stormy Cheyenne Boyanton, Leslie Susanne Conerly, Kaden Thomas Dale, Michael Jason Gambrell and Kolton McCarty.
Jasper Vossburg: Courtney Lasha Darby and Precious Monique Strickland.
Jefferson Prentiss: Macon Cortez Holliman.
Jefferson Davis Bassfield: Hannah Kate Hathorn, Jacob Lee Jackson and Joel Phillip Wambolt.
Jefferson Davis Prentiss: Ashley Noelle Graves, Malcolm Jamal Gray and Louis Charles Martin.
Jones Ellisville: Abbey Dale Adams, Edwin Van Alford, Haley Renee Biglane, Zachary Austin Biglane, Germecca Charteka Bolton, William Alan Boot, Malcolm L Bounds, Savannah Lee Boswell, Hunter Lamar Carpenter, James Christopher Cooley, Adreana Lakera Crosby, David Jacob Driskell, Michael Paul Ellzey, Kaylie Suzanne Flynt, Jennifer Marianna Glaze, Aaron Maxwell Hall, Elizabeth Enochs Herring, Lea Crosby Jefcoat, Mary Kathryn Landrum, Jacob Scott Lightsey, Amanda Redditt Looney, Tylexis Ariel Martin, Pamela G McDonald, Dallas Alis McKinnon, Jordan Olivia Niezgoda, Priya Dilip Patel, Sunny Navin Patel, Austin Allen Perkins, Brandi Jessica Powe, Jessica Monique Rice, Sabrina Claire Rounsaville, Clinton Thomas Sasser, Lauren Emilee Shows, Sara Elizabeth Stevens, Jessica Leigh Sullivan, Alden Jae Swindle, Luke Lowery Tucker, Cassidy Nicole Ulmer, Haley Brianna Wansley and Chris Norman Wallace.
Jones Hattiesburg: Shelby Leigh Gilliland and Ashley Elizabeth Martinolich.
Jones Heidelberg: Aubrey Suzanne Nickey.
Jones Laurel: Jeremy Arkel Arrington, Emily Kranz Bedwell, Jeffrey Douglas Broome, Keundreiah Wa'ne Burns, Elizabeth Ann Busby, Molly Marie Chandler, Crystal Louise Cole Mackey, Adrienne Kenise Cook, Jake Zachary Crews, Ashley Marie Dickerson, Sydney Nicole Dickerson, Hunter Analisa Eady, Cassie Marie Ezzell, William Robert            Farquhar, Callen Mackenzie Gibson, Megan Colleen Grafton, Kayla Tianda Harper,            Shawna Ann Herron, Haley DaSha Hertenstein, Jonathon David Hicks, Victoria Renae Hodge, Chynna Jordan Holifield, Cassia Joy Hosey, Benjamin Garrett Howse, Lisa Anne Hunter, Shelby Reese Ishee, Tarriq Husam Kanan, Kiana Sharell Keys, Alexis Michelle King, William Carl Lyon, Jatari Dontae McCann, Marisha Chandria McClendon, Collin Tyler McCraw, Lacey Michelle McLain, Lydia Noelle  Myers, Haleigh Lauren Nichols, Ricci Renaldo Page, Kadie Nicole Parker, Disha Bharat Patel, Cody Ryan Patrick, Daphney Danyelle Pickering, Adam Dean Poore, Karleen Danielle Randol, Pertina Lasalle Roberson, Taylor Lynn Sanders, Eryn LeAnn Sanderson, Patrick Lee Scoggin, Cristina Lucerito Serrano, Jaliza Minnette Simmons, Ashley Brianna Smith, Forrest Alton Smith, Katelyn Danielle Smith, Madison Kate Smith, Morgan Elizabeth Smith, Kasey Reanee Tanner, Hanna Da'Shae Tolbert, Charles Guy Turner, Dalton Adam Voge, Tabitha Jo Flora Wade, Luke Baker Waggoner, Chikaylla Dejone Hearn Walker, Dalton Cade Webb, Jared Keith West, Lauren Elizabeth Williams, Sara Elizabeth Williams, Hunter Ashton            Windham and Ian Andrew Yelverton.
Jones Moselle: Kellie Dianne Nelson.
Jones Ovett: Erica Faye Adams, Miranda Leighann Beesley, Desirae Jeanette Brown, Andrew James Hargrove, Anna Kaitlyn Hinton, Jamie Randal Sauls, Madalyn Raine Walters, Brooke Erin West and Brianna Hope Woodward.
Jones Sandersville: Erin Elise Jordan, Britney E Kelley and Charmayne Laroze Walker.
Jones Soso: Somer M'Leigh Anderson, Summer Nicole DeLoach, Kasey Joy Gavin, Kaitlyn Danielle Hite, Haven Karlana Ishee, Devonte TaBorise Jones, Chantal Lewis, Aleena Morgan Powell, Kelsey Cheyenne Quarles and Ross Graham Thompson.
Jones Taylorsville: Mashayla Chauntell Harper, Janetta Dovanna McCullum and Sammie Lenar McDonald.
Lamar Hattiesburg: Cruise Allen Beeding, Shanice Tatiana Bolton, Jansen Keith Bounds, Matthew Aaron Burgess, Nicholas Daniel Canner, Zachary Michael Culpepper, Leiloni Lynn Davenport, Eden Danielle Dearman, Jawanna Mon'ae Evans, William Aultman Folkes, Lindsey Allison Garrity, Undrea Le'Anna Harris, Nicole Lynda Hebert, Tyler Glenn Henry, Santana Wenter Jackson, Rebecca Joy Kahler, Victor William Merritt, Sarah Jane Murdock, Kayla Marie Phipps, Kaci Alicyn Raimey, AJ Thomas Robinson, Clayton Dean Rowley, Shaun Ashby Royer, Tanner Scott Shutze, Clifton Allen Tice, Aaron Robert Turner and Mercedes Alexia Vines.
Lamar  Purvis: Noel Chandler Bell, Crystal Lynn Jones, Jonathan Michael Jones, Taylor Hayden Long, Rachel Viola Raynes and Rebecca Gail Turner.
Lamar Sumrall: Hannah Marae Boyte, Robert Matthew Breland, Timothy Matthew Cooper, Jessica Shelby Foster, Lisa Marie Guy, Michael Alan Mann, Ann Marie Norris and Nicholas David Underwood.
Lawrence Monticello: Hunter Garrett Stephens.
Lawrence Silver Creek: Dana Nicole Baker.
Lee Saltillo: Anna Claire Price.
Lincoln Bogue Chitto: Quenetta Donishia Wilson.
Madison Madison: William Christopher Morgan and Bailey Nicole Stokes.
Marion Columbia: Megan Chantel Peters, Tyler Matthew Sanders, Jenna Denise Smith, Kyle Gage Smith, D'Andre Darrell Watts and Courtney Renee White.
Marion Kokomo: Danita Daichon Stevenson and Robert Dale Warner.
Marshall Waterford: Joshua Guy Keel.
Newton Newton: Brandon Joseph Ellis.
Noxubee Brooksville: Javoris Montez Glenn.
Oktibbeha Starkville: Carolina Summer Berryhill.
Pearl River Poplarville: Emetric Jamil Fells.
Perry Beaumont: Katelyn Danielle Seeley.
Perry Petal: Julie Linh Nguyen and Kristina Lynn Travis.
Perry Richton: Taylor Danielle Breland, Lyric Ailiyah Brown, Jered Russel Creel, Abbagail Cheyanne Edwards, Ryan Ellis Finley and Adam Reece Wigley.
Pike McComb: Dorian Venice Felder and Eniaya Janeise Leonard.
Rankin Brandon: Caycee Lynn Sumrall.
Rankin Florence: Dalton Layne Middleton, Savannah Cheyenne Raines and Lindy Lee Tabor.
Rankin Pearl: Randa Katherine Amason, Parris Jade Ladner and Joshua Taylor Wilson.
Scott Forest: Stephen Tyler Woods.
Scott Lena: Phillip Michael Parker.
Scott Morton: Christyna Noel Mangum.
Simpson Magee: Jacob Mark Brown, Hanna Nicole Lester, Alison Nicole Padgett, Robert Walton Prince, Cady Nicole Smith and Joanna Catherine Word.
Simpson Mendenhall: Tarena Michelle Marshall and Kaci Danielle Powell.
Simpson New Hebron: Eric Christopher Welch.
Smith Bay Springs: Austin Luke Cargile.
Smith Forest: Morgan Brittany Cora.
Smith Louin: Jessica Machelle Moore and Alexis Dominique Rambo.
Smith Mize: Abigail Reid Kennedy and Brandon Reid Stringer.
Smith Morton: Vincent David Buffington.
Smith Pulaski: Carrie Lee Harrison.
Smith Raleigh: Haley Leeanne Middleton, Roslyn Nico Miller and Jacob Marcus Sims.
Smith Taylorsville: Shanakan Lashey Barnes, Carrie C Bass, Ashleigh Marie Blakeney, Michael Robertson Coats, April Littieanna Hall, Lukas Thomas Ishee, Jeremy Phillip Skinner, Joshua Charles Vowell and Terri Clarice Wilson.
Stone Lumberton: Thomas Tyson Parker.
Stone Perkinston: Traci Andrae Monroe.
Stone Wiggins: Reese Keeling Sloan and Trinity Paige Williams.
Warren Vicksburg: Kristen Elizabeth Buchanan.
Wayne Buckatunna: Victoria Hope Smith.
Wayne Clara: Donald Gray Utsey.
Wayne Richton: Naomi Jenise Clark and Brandy Rae Nicholson.
Wayne Shubuta: Susan Lola Beasley.
Wayne State Line: Taylor Paige Cartwright, Bridgette Lynn Gardner, Skyler Hope McLain and Kailey Breanna Scarbrough.  
Wayne Waynesboro: Maegan Danielle Beech, Sharniece Verday Chambers, Treston Wayne Cochran, Alexa Blake Deas, Madison Brittany Freeman, Trenton Douglas Freeman, Kayla Michelle Gordon, Shaquavous On'Yale Harris, Logan Skylar Holyfield, Cecil Scott Miller, Ashley Nicole Mills, Gary Rashaan Myers, Michael Cade Owen, Jabe Andrew    Powe, Rachel Amelia Reynolds, Abby Marie Trigg, Brandon Robert West, Bryce    Taylor West, Breanna Nicole Whitfield, James Thomas Williams.
Wilkinson Woodville: Jennifer Dawn Chaffin.
Winston Louisville: William Austin Baskin.

 

More News