JCJC Fall Honor Roll 2013-Dean's List

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2014-01-09 13:42:38

Jones County Junior College
Fall Honor Roll 2013
Dean’s List
 
Fort Waynright AK: Amanda Marie Williamson
Patterson CA: Elizabeth Laura-Marie Hensarling
Pensacola, FL: Samuel Benedict Cruz
Lafayette, IN: Danielle Kay Fortin
Baker, LA: Souleymane Diakite.
Covington, LA: Kimberly Ann Nilsson
Pioneer, LA: Kristopher Steven Brown
Shreveport, LA: Josiah Da-ren Lim
Carroll Carrollton: Haley Melaine Morgan
Clarke Enterprise: Shaterria Lyn'desha Gray
Clarke  Quitman: Memory Daniell Morris and James Thomas Pearson.
Clarke  Shubuta: Quashena Shanise Lee, Cecille Alicia McCarty and James Edward Miller.
Covington Collins: James Dennon Aycock, Patrick Joseph Campbell, Kaleb Morgan Easterling, Mariah Daniela Hatten, Alexander William Lott, Cayla Ann Peden, Tashaira Shonbre Rankin, Brittany Marie Riley, Dillen Tamaise Starr and Zackary Cole Toney.
Covington Mt. Olive: Antawn Hakeem Easterling and LaRue LaCory Hayes.
Covington Seminary: Kelly Danielle Boleware, Lexy Hayden Loftin, BreiAnna Dovie Morgan, Tara Elizabeth Nicholas, Anna Cathryn Sanford and Drew Taylor Shows.
Covington Sumrall: Whitney DeAnna Clinton and  Billy Jo Mauldin.
Covington Taylorsville: Ericka Lashay Posey.
Forrest Hattiesburg: Yarack Berdion, Larreca Norvon Brooks, Ronald Blake Crawford, Lauren  Nicole DePriest, Desirae Rashun Fairley, Anthony Brian Golson, Bruce Hagin Kirk, Harlan Michael Mapp, Nickolas Scot Marshall, Allen Roshune McCullum, Chanequa Charae' McGilvery, Arien De'Andrea McLaughlin, Chenora Natasha Newson, Cheyenne Palmer, Remie Laynd Sanford, Shelby Anne Slade, Savanah Danielle Thompson, Perry Lee Wade, Chelsee Jeanette Washington, Kaitlin Mary Weigel and Karen Lorraine Windham.      
Forrest Petal: Diana Carolina Bolanos, Robert Andrew Bradford, Danielle Nicole Bundy, Kenni Rayniece
Burkett, Megan Christina Caves, Stephen Ashley Chancellor, Jacy Marie Csaszar, Marie Alice Csaszar, Patrick Colby Dayon, Michael Jeff Deese, Lauryn Joyce Dyess, Brenda Baquie Hegwood, Jenna Lynn Hegwood, Shelby Ann Hodge, Hannah Elizabeth Lee, Emily Dawn Locke, Kevin James Mahalak, Isaac Andrew McCoy, Amanda Ree Patterson, Tara Danielle Pickett, Cameron Michael Robertson, Jessica Elizabeth Rogers, Brenda Renee Shoemake, Stephanie Hope Smith, Callie Lorraine Stephens, Colby Tanner Warden, Crystal Lynn Watkins, Thomas Joseph Watson and Carley Alise Wigley.
George Lucedale: John Dustin Pittman and Leland Taylor Smith.
Greene Leakesville: Jennifer Lynn Byrd, Davin Taylor Clark, Tyler David Clark, Ashton Nichole Courtney, George Daulton McDonald, Bridgette Ashley McLain and Perry Franklin Turner.
Greene McLain: Brian Daniel Breland.
Greene Neely: Joseph Montgomery Denmark, Jonathan Braxton Dolbear, Leah Danielle Dueitt and Hanna Noelle McLendon.
Greene Richton: Nikita Charanne Brewer, Polly Hanna James, Samantha Carolina Lassiter and Meka Ann White.
Greene State Line: Rheygen Chantell Kittrell.
Hancock Bay St Louis: Zachary Gage Lafontaine, Nathan Daniels Lambeth and Kendra Dominque May.
Hancock Diamondhead: William Richard Justice Hazen.
Hancock Kiln: Morgan Elizabeth Adam and Derek Chandler Peterson.
Harrison Biloxi: Tyler Van Gill, Aaron Javier Stoeger and Bridgette Rochelle Wagner.
Harrison Gulfport: Heather Christine Nance.
Harrison Long Beach: Savannah Jill Scafide.
Hinds Clinton: Franklin Andrew Jolly.
Jackson Gautier: Briahna Nyael Dickerson, Bryce Vaughn Kinzer and Gabrielle Idalis Scott.
Jackson Moss Point: Nicholas Jamar Sims.
Jackson Ocean Springs: Adam Benjamin Byrd.
Jasper Bay Springs: Kem Curry, Cache N Henry, Nathan Lane Hutchinson and Cory Wayne Parker.
Jasper Heidelberg: Hope Elizabeth Beard, Carley Michelle Green, Kelly Ann Henry, Charles Nicholas Herrington, Elenora Jackson and Annie Marie Shirley.
Jasper Laurel: Shannon David Baughman and Pamela Marie Brady.
Jasper Pachuta: Savanna Scarlet Whatley
Jasper Stringer: Cody Alexander Bell, Alisandra Candasie Lofton and Kristopher Benjamin Williams.
Jefferson Davis Bassfield: Lisa Marie McMurry
Jefferson Davis Carson: Corey Randall Clark and Peyton Lynn McNease.
Jefferson Davis New Hebron: Jay T Slater.
Jefferson Davis Prentiss: Chandler Harper Brinson, Mary Morgan Dungan and Katie Claire Parish.
Jones Ellisville: Malcolm L Bounds, Sarah Kaitlyn Bush, Jimmy Emanuel Campbell, Emilee Lois Carvo, Daniel Elijah Cook, Logan Brehnin Gerlach, Jennifer Marianna Glaze, Jeffrey Adam Gregson, Jared Andrew Grice, Lea Crosby Jefcoat, Ronald Trent Jefcoat, William Corey Jefcoat, Chrystal Colyn Jones, Dylan Scott Leftwich, Amanda Redditt Looney, Tyler Clay Lowe, Katlyn Marie Martin, Douglas Aaron Messemore, Sunny Navin Patel, Kayla Lynn Purvis, Dallas Danielle Sanford, Morgan Brooke Sanford, Jerad Ashton Sellers, Jonathan Blake Seymour, Amanda Beech Spruill, Michael Aaron Stokes, Jessica Leigh Sullivan, Cassidy Nicole Ulmer and Haley Brianna Wansley.
Jones Hattiesburg: Abby Rebecca Cascio
Jones Heidelberg: James Anthony Sherman and Sandra Marie Wells.
Jones Laurel: Lewis Steel Bateman, Walter Dan Blackwell, Shelby Marie Bradshaw, Daken J Breland, Megan Taylor Bryant, Evan Anthony Buckley, Kelsie Lauren Bynum, Bridgett Alexis Byrd, Benjamin Wesley  Carney, Molly Marie Chandler, Leslie Erin Chapman, William Chancellor Clark, Abigail   Marie Dean, Johnathan Reed Cooley, Rosa Melissa Delgado, Alyssa Christine DiMauro, Christopher Elisha Edwards, Carlee Reagan Farris, Sarah Elizabeth Gregory, Daniel Edward Haas, Bryan Lakelin Hancock,  Adriane Elaine Helton, Shana  Carol Hodnett, James Douglas Howell, Tamara Kali Hullings, Elisabeth Camille Ishee, Hollie Kristin   Jefcoat, Kaitlin Elizabeth Johnson, Shukiera La'Shiandrey Johnson, Josiah David Jones, Aquavia C Keyes, Marquita Danielle Kemp, Christopher Jacob Knight, Hayden Alexander Lambert, Hannah Michel Lopez, Amy Savannah Lyon, Chloe Breanne Marnin, Brannyn Latrell McCraw, Yakireon Shyheim McGlaston, Chelsey Amber Middleton, Lindsay Michelle Miller, Cody Clayton Mosley, Andrea Caitlin O'Leary, Mary Dianna Overstreet, Avery Gaines Owens, Kadie Nicole Parker, Adam David Patrick, Angela Joyce Phillips, Abigail Danielle Pitts, Jaquasia Zhane Porter, Sarah Mackenzie Rayner, Taylor Lynn Sanders, Anjelena Takedra   Sanson, Kimberly R Satcher, Jeremiah Samuel Scott, Destiny Leann Sherman, Matthew Chisolm Sherman, Jamie Renae Slade, Morgan Elizabeth Smith, Eric Ralph Sullivan, Tiffany Nicole Sumrall, Savanna Ashley Taylor, Jerrika Sharmaine Turner, Ryan Lane Walters, Dalton Cade Webb, Jacob Spencer Welch, Colton James Williamson and Ian Andrew Yelverton.
Jones Moselle: JoDanna Maria Bell, Brandi Lee Dayner, Ashley Nicole Dye, Katelyn Paige Grice, Blake Joseph McAdams, Kellie Dianne Nelson, Ashley Taylor Pickering and Amber Elizabeth Williamson.
Jones Ovett: Michala Geordan Dye, Adellia Lynn Metz, Jessica Lee Mozingo, Deana Louise Nichols, Britney Janelle  Pero and Rachel Victoria Tucker.
Jones Sandersville: Christen N Leggett, Kennedy Alissa Sanders and Charmayne Laroze Walker.
Jones Seminary: Shelbi Felicia Coleman and Shelton Blake Myers.
Jones Soso: Robert Bradford Hendry, Amber Nicole Husband, Haven Karlana Ishee, Whitney Grace McNeill, Morgan Elaine Musgrove and Cheyenne Alexis Potts.
Lamar Hattiesburg: William David Allen, Kylie Ann Bohannon,  Jansen Keith Bounds,             Silvino N Bravo Hernandez, Chelsea Regina Cruce, Amanda Kathleen Dale, William Aultman Folkes, Justin Nicholas Griffis, Amanda Elizabeth Hartfield, Jenna Lyn Henry, Nathaniel B Lavallais-Hocker, Kyle Jeffery Lee, Charlotte McGee, DeeAna Lynn Aguon Newby, Taylor Brent Odom, Marc A Pavese, Shaun Ashby Royer, Matthew Daniel Rush and Brittany Amber Stewart.
Lamar   Purvis: Sabrina Marie Bryant, Taylor Hayden Long, Morgan Joanna Meeks and Preston Earl Pitfield.
Lamar  Sumrall: Andrea Lachelle Brown, Caleb Austin Butler, Carrie Jo Ginn, Wesley Keith Graves, Lance Elliott Brock Kirby, Elizabeth Ann Lanham, Chasity Nicole Lowe, Meagan Brooke Miley, Caitlyn NicoleNobles, Karlea Breanne Nobles, Dakota Cheyenne Pendergrass and Alexander Dion Struble.
Lauderdale Meridian: Cecilia Grace Lawn.
Lawrence Monticello: Hunter Garrett Stephens.
Leake Walnut Grove: Marquita La'Sha Rushing.
Lee Tupelo: Smith Ann Chiles
Lowndes Columbus: Ashley Nicole Gilkey
Marion Columbia: Kayla Do'Minique Allen, Angela Mae Land, Rosemary Allene O'Quin, Megan Chantel Peters and Bri'Anna M Warren.
Marion Sandy Hook: Alicia Monet Harris
Neshoba Union: Reagan Leigh Pierce
Perry Beaumont: Kathryn Danielle Lott and Katelyn Danielle Seeley.
Perry Brooklyn: Adrian Shaw Garner
Perry New Augusta: Desinae Desiree Slusher, Demetrius Javonte Williams
Perry Petal: Braxton Paul Wayne Clark and Chelsea Elizabeth Sanford.
Perry Richton: Andre Craig Boykin, Morgan Nicole Brewer, Armendia Allison Cochran, Connor Allan Dolbear, Hunter James Jones, Amber Nicole Odom, Jacqulyn DeLainey Smith.
Rankin Brandon: Rachel Ann Savage.
Rankin Florence: Mary Ellen Bullard
Rankin Pearl: Lydia Faith Ratcliffe
Rankin Richland: Lauren Elaine Hosey
Scott Morton: Audrianna Marie Huff
Simpson Magee: Ryan Austin May, Justin Benjamin McCool and Danielle Dawn Marie Rando.
Smith Bay Springs: Kelsey Elizabeth Martin
Smith Louin: Jessica Machelle Moore
Smith Mize: Benjamin Ryan Easterling, Bethany Hope Eubanks, Bridgette Nichole Northrup, Kaitlyn Nicole  Sullivan and Deidre Danielle Young.
Smith Morton: Vincent David Buffington, Hannah Morgan Hammons and Emily Alaina Tebo.
Smith Mt. Olive: Courtney Nicole Robbins
Smith Raleigh: Alexandra Jane Camille Currie, Haley Leeanne Middleton, Jessica Lynn Scott.
Smith Taylorsville: Jeana Darlene Graves, Chanah Danielle Jones, Joseph Brenton Moss, Devin Alyssa Sanford, Britney Michelle Shelby, Brandy Marsha Thompson, Joshua Charles Vowell.
Stone Wiggins: Thomas Tyson Parker
Warren Vicksburg: Mayme Noel Butler
Washington Greenville: Anna Haley Shepherd
Wayne Buckatunna: Shelly Linn Collinsworth, Skylar Michelle Dailey and DeAshley Ariell Hill.
Wayne Clara: Kaitlyn Nicole Freeman and Allie Alyse Sehon.
Wayne Shubuta: Justin Daniel Dail, Akeiba Kashona Spencer.
Wayne State Line: Kelsey Lane Guy
Wayne Waynesboro: Stephanie Nicole Anderson, Shandi Brianne Bonner, Tracey Carol Bonner, Kolby Hudson Busby, Brandalyn Rene' Clark, Cassi Michelle Dew, LaDashia Bresha Fields, Brittany Renee Franks, Trenton Douglas Freeman, Tiffany Louise Hawthorne, Walter Andrew Haynes, Kent Doby Herring, Justin Grant Hutto, Chance Fabian Jones, Raven S McCracken, Ashley Nicole Mills, Lindsey Dawn Murray, Kameron Lavelle Nugent, Kelsey Leigh Proctor, Shamesha Wanette Sibley, Katherine Colleen Singley, Shenetta Renee Washington, DeVonte Dusean Williams.
Wilkinson Woodville: Jennifer Dawn Chaffin

 

More News